کد خبر : 84051
/ 16:16

بودجه‌ها مناسب قهرمانی در ژیمناستیک نیست

در نشست خبری هیئت ژیمناستیک مطرح شد: بودجه‌ها مناسب قهرمانی در ژیمناستیک نیست

بودجه‌ها مناسب قهرمانی در ژیمناستیک نیست

شهرآراآنلاین، هیئت ژیمناستیک خراسان رضوی از آن دسته هیئت‌های بی‌سر‌وصدا و آرام در استان است که فعالیت چندانی در استان ندارد و نامی از مدال‌آوری این رشته در کشور به گوش نمی‌رسد. البته رئیس این هیئت معتقد است که محدودیت‌های اطلاع‌رسانی در این رشته سبب شده تا از فعالیت‌های هیئتش اخباری منعکس نشود.

همه این‌ها درحالی است که این هیئت در ارزیابی‌های اداره کل ورزش و جوانان جایگاه مطلوبی ندارد، اما رئیس این هیئت مدعی برتری خراسان رضوی در ارزیابی فدراسیون ژیمناستیک است. روز گذشته رئیس هیئت ژیمناستیک خراسان رضوی در نشست خبری این هیئت اظهار کرد: در دوره ریاست من فدراسیون سه بار دچار تغییر شده و نبودثبات در رأس این رشته باعث شد تا مدتی مسابقات کشوری نداشته باشیم.

حسین معماریان ادامه داد: از تیرماه سال گذشته و با انتصاب رئیس فدراسیون، اتفاقات خوبی در سطح استان رخ داد و برای نخستین‌بار دو ورزشکار و یک مربی به مسابقات جهانی پرتغال از خراسان رضوی اعزام شدند. وی در ادامه خاطرنشان کرد: هزینه تجهیز یک سالن و امکانات موردنیاز قهرمانی در ژیمناستیک نزدیک به یک‌ونیم‌میلیارد تومان است و این درحالی است که بودجه سالانه فدراسیون سالانه دوونیم‌میلیارد تومان است، لذا عملا در سطح استان تلاش زیادی برای قهرمانی در سطوح ملی و بین‌المللی نیست.

ژیمناستیک باعث کوتاهی قد نمی‌شود

رئیس هیئت ژیمناستیک با بیان اینکه اظهارنظر‌های غیرعلمی در این رشته مانع جذب استعداد‌ها و نخبگان می‌شود، گفت: ورزش ژیمناستیک سبب کوتاهی قد نمی‌شود. با توجه به پیشرفت علم در جهان، این موضوع ثابت شده است که عوامل مختلفی در رشد قد تأثیرگذار است. تغذیه و بیولوژی عوامل مهمی هستند که در قد تأثیر زیادی دارند و ژیمناستیک اثر منفی ندارد. اما متأسفانه باوری در جامعه درحال گسترش است که ژیمناستیک باعث کوتاهی قد کودکان و نوجوانان می‌شود. وی درباره نظارت بر باشگاه‌ها خاطرنشان کرد: ما نمی‌توانیم به‌صورت مستقیم بر باشگاه‌های سطح شهر نظارت داشته باشیم، اما موارد تخلف را به اداره کل ورزش و جوانان گزارش می‌کنیم.

ثامن هنوز به بهره‌برداری نرسیده است

معاریان درباره بهره‌برداری از سالن ژیمناستیک مجموعه ثامن که بنا بود در ابتدای سال97 انجام شود، گفت: ما مجری این طرح نبودیم و به ما اطلاع داده شده است که به‌زودی از این مجموعه بهره‌برداری می‌شود. در جلسه‌ای که با مدیرکل ورزش و جوانان استان داشتیم، قول مساعدی درخصوص بهره‌برداری هر‌چه‌سریع‌تر این سالن دادند. در تمام این مدت، تنهاحامی ما اداره کل بوده و الان نیز با اهدای مبلغ قابل‌توجهی سالن مجموعه سجاد در حال تجهیز‌شدن است.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی