کد خبر : 84052
/ 08:11
مدرسه هنرهای اسلامی در آینده‌ای نزدیک افتتاح می‌شود

نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل استاد شمسی نژاد

هم‌زمان با روز جهانی صنایع دستی، هنرمندان و فعالان این عرصه عصر روز گذشته در موزه بزرگ خراسان گرد هم آمدند تا ضمن گرامیداشت این روز، از سید جلال شمسی‌نژاد، به عنوان پیشکسوت و هنرمند عرصه صنایع دستی، با اهدای لوح یادبود تقدیر کنند.

نصب کاشی ماندگار بر سر در منزل استاد شمسی نژاد

قاسمی مقدم-شهرآراآنلاین، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در ابتدای این همایش گفت: امروز بیشتر از هرچیزی بناهای تاریخی باید درباره استاد شمسی‌نژاد صحبت کنند. ایشان بیش از پنج دهه در راستای احیای بناهای تاریخی به ویژه در بخش تزئینات تلاش‌های بی‌دریغی انجام داد.

ابوالفضل مکرمی فر افزود: استاد شمسی‌نژاد همواره برای احیای بناهای تاریخی تلاش کردند و خوشبختانه به همت و تلاش ایشان اتفاقات گسترده‌ای در حوزه میراث فرهنگی به ثمر نشسته است.

وی با بیان اینکه این فرهیخته خراسانی به پیوستگی معماری کمک شایانی کرده است، اظهار کرد: این ویژگی ارزشمند در آثار استاد شمسی‌نژاد به وضوح قابل ملاحظه است. امیدواریم توانسته باشیم گوشه‌ای از زحمت طاقت‌فرسای این فرهیخته ارجمند را جبران کنیم.

معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم گفت: پس از اینکه مشهد به عنوان شهر جهانی گوهرسنگ‌ها به ثبت رسید، فعالیت‌هایی را برای بهره‌برداری از این ظرفیت شروع کردیم.

محمد مطیع از برنامه‌ریزی‌ها برای راه‌اندازی موزه گوهرسنگ‌ها در مشهد خبر داد و افزود: مرکز ملی گوهرسنگ‌ها با پیش‌بینی ۴٠ میلیارد ریال اعتبار در سال جاری کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی با بیان اینکه ایجاد مدرسه هنرهای اسلامی در دستورکار اداره کل میراث فرهنگی خراسان رضوی قرار دارد، اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، به زودی شاهد افتتاح این مدرسه خواهیم بود.گفتنی است عصر روز گذشته، به پاسداشت نیم قرن تلاش‌ هنری پیشکسوت و استاد مقرنس‌کار، استاد سیدجلال شمسی‌نژاد، کاشی ماندگار بر سر درمنزلش جای گرفت شد.

این کاشی ماندگار، در مراسمی و با حضور مدیر اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، معاون صنایع دستی میراث، هنرمند پیشکسوت مقرنس‌کار کشور و جمعی از استادکاران و همکاران استاد نصب شد. استاد شمسی نژاد علاوه بردارا بودن درجه ١ هنری نشان همای هنر را هم کسب کرده است.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی