کد خبر : 84065
/ 09:17
آغاز به کار دفاتر شهرداری در دانشگاه‌های فردوسی و آزاد

پیوند مدیریت شهری مشهد با دانشگاه‌ها

برقراری ارتباط میان جامعه دانشگاهی و مدیریت شهری علاوه بر طرح ایده‌های نو، بانی خیری برای حل مشکلات شهر از طریق راهکارهای کاربردی و مؤثر خواهد بود. این در حالی است که با روی کار آمدن مدیریت شهری جدید در مشهد، جوانگرایی و استفاده از پتانسیل نخبگان دانشگاهی هم جان تازه‌ای گرفت.

پیوند مدیریت شهری مشهد با دانشگاه‌ها

رنگیان-شهرآراآنلاین،28 اردیبهشت سالن «بزرگ‌نیای» دانشکده ریاضی نخستین میزبان مسئولان برای انعقاد تفاهم‌نامه در زمینه همکاری میان دانشکده علوم ریاضی دانشگاه فردوسی مشهد و معاونت برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بود که تفاهم‌نامه دفتر همکاری‌های علمی، پژوهشی و فناوری‌های شهری به منظور ایجاد و توسعه همکاری‌های علمی، پژوهشی، فناوری و نزدیکی هر چه بیشتر نهادهای اجرایی و علمی صورت گرفت، این رخداد نخستین گام عملی مدیریت شهری در زمینه راه‌اندازی دفاتر شهرداری برای شناسایی ظرفیت جامعه آکادمیک به شمار می‌رود و حالا خبرها حکایت از آن دارد که این دفاتر بناست توسعه یابد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در این باره با اشاره به راه‌اندازی دو دفتر دیگر در دو دانشکده مهندسی و اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد از انعقاد تفاهم‌نامه اولیه با دانشگاه آزاد مشهد خبر داد و از حمایت‌هایی که شهرداری می‌تواند از پروژه‌های ارائه شده توسط دانشجویان برای حل مسائل مدیریت شهری داشته باشند، سخن گفت.

شهریار آل‌شیخ در گفت‌وگو با شهرآرا ایجاد محرک‌های شهر خلاق، جذب سرمایه، ایجاد کارآفرینی و اقتصاد مبدل را از دغدغه‌های نوین مدیریت شهری برشمرد و گفت که نداشتن شاخص‌های درست و پایه‌های دقیق برای برنامه‌ریزی‌ها باعث شده‌ برنامه‌های بعدی هم دچار چالش شوند ، از این‌رو مدل‌سازی و پردازش داده‌ها از نیازهای اساسی برای تصمیم‌سازی‌ها در شهرداری مشهد است.

وی به تعیین سه سطح دانشجو، اعضای هیئت علمی و تشکل‌های فعال در دانشگاه اشاره کرد و افزود: شهرداری با حمایت از پایان‌نامه‌ها در حوزه مدیریت شهری، دانشجویانی را که علاقه‌مند به ورود به فعالیت‌های شهرداری و ارائه ایده در این زمینه هستند، در قالب شرکت‌های دانش‌بنیان و تا تکمیل فرآیند تولید محصول مورد حمایت قرارمی‌دهد.

ارتباط علمی با اعضای هیئت علمی در کمیسیون‌ها و آشنایی این افراد با چالش‌های شهرداری در راستای تعریف دقیق‌تر مسائل و تعامل در حل مسئله موضوع دیگری بود که آل‌شیخ مطرح کرد.

 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی