کد خبر : 84301
/ 08:58

شب ایرانی

تیم ملی نمایش بی‌‌نظیر خود در جام‌‌جهانی را با مستأصل‌‌کردن رونالدو و دوستانش تمام کرد

شب ایرانی

شهرآراآنلاین، تیم ملی فوتبال، حضور آبرومندانه خود در جام‌جهانی را با افتخار تمام کرد. بعد از دو نمایش فوق‌العاده مقابل مراکش و اسپانیا، ملی‌پوشان دیشب نیز بی‌نظیر بودند و رونالدو و دوستانش را تا حد مرگ عذاب دادند. تساوی 1بر1 برابر با فوجی از ستاره‌های فوتبال جهان پایان تحسین‌برانگیزی برای تیمی بود که حتی می‌توانست راهی دور بعد جام‌جهانی شود. اگر مهدی طارمی موقعیت استثنایی خود را در ثانیه‌های پایانی بازی گل می‌کرد، ایران بی‌تردید الان روی آسمان‌ها بود. مهاجم پرتلاش تیم ملی درست مثل بازی با اسپانیا یک موقعیت عالی را در لحظات پایانی از دست داد که می‌توانست سرنوشت ایران و حتی جام را عوض کند. دفع پنالتی رونالدو توسط علیرضا بیرانوند در دقیقه51 یکی از صحنه‌های ماندگار این بازی شد که مانند لایی امیری به پیکه احتمالا تا سال‌ها نقل محافل ورزش ایران خواهد شد و تا مدت‌ها به آن می‌بالیم. داستان حضور ایران در جام‌جهانی روسیه با یک تساوی برابر پرتغال، یک باخت 1بر0 به اسپانیا و یک برد 1بر0 برابر مراکش اگرچه درخشان نبود، ولی به‌راستی شایسته تقدیر است. نمایش تیم ملی در این جام و کسب 4امتیاز که بهترین نتیجه ایران در ادوار جام‌جهانی است، محصولی است که نشان از غنای فوتبال ما دارد. فوتبالی که تشنه توجه است که اگر این باشد جام‌جهانی دوره آینده می‌توانیم نه در حد خودمان بلکه در قواره جهان یک شگفتی باشیم. 

اسپانیا هم به مخمصه افتاد

در دیگربازی این گروه و هم‌ز‌مان با بازی ایران، تیم‌های اسپانیا و مراکش نیز به‌مصاف هم رفتند که ماتادورها به‌سختی موفق یک تساوی 2بر2 از حریف حذف‌شده خود گرفتند. گل دوم اسپانیای پرستاره در دقیقه90 به ثمر رسید تا لاروخا هم مثل پرتغالی‌ها به‌سختی از این گروه صعود کند. 

کی‌روش: می‌توانستیم با 5 امتیاز صعود کنیم

سرمربی تیم ملی ایران بعد از تساوی 1بر1 برابر پرتغال گفت: سعی کردیم بهترین نمایشمان را داشته باشیم. از بازیکنانم تشکر می‌کنم، چراکه تمام توانشان را برای کسب پیروزی گذاشتند.

کی‌روش همچنین اضافه کرد: بازی سختی بود و ما از جام‌جهانی نیز چنین‌چیزی انتظار داریم. بازی سخت و فشرده‌ای بود و درگیری‌های زیادی در آن رخ داد. البته ما نسبت به بازی‌های قبلی‌مان در این بازی متفاوت بازی کردیم، هرچند پرتغال قهرمان اروپاست و ما بازی سختی داشتیم. ما باید واقعیات را ببینیم. ما جلوی مراکش بردیم و دربرابر اسپانیا کار سختی انجام دادیم و این تیم را کنترل کردیم. در آن بازی حق ما باخت نبود و اگر از اسپانیا یک مساوی گرفته بودیم، الان با 5 امتیاز صعود می‌کردیم.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی