کد خبر : 84376
/ 02:24

دولت كنار نمی‌رود

رئیس جمهور: باید به دنیا نشان دهیم که می‌توانیم سختی‌ها و مشکلات را پشت سر بگذاریم

دولت كنار نمی‌رود

شهرآرا آنلاین - حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن روحانی عصر چهارشنبه در همایش هم‌اندیشی مدیران اجرایی سراسر کشور که در سالن اجلاس سران برگزار شد، افزود: هیچ ایرانی دربرابر فشار، ظلم، سخن نابجا و توهین کوتاه نمی‌آید. من فکر نمی‌کنم حتی یک نفر از این ۸۱میلیون جمعیت، رأی او این باشد که دربرابر متجاوز، دروغ‌گو، بدگو و توهین‌کننده به ملت ایران، سر خم کرده و حرف او را قبول کند.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه باید متحد بایستیم و اختلاف داخلی بالاترین هزینه‌ها را به مردم و به‌ویژه فقرا تحمیل می‌کند، گفت: روز اهتزاز پرچم ایران است؛ حاضرم دربرابر تمام مخالفان و منتقدان خم شوم و دست آن‌ها را برای اتحاد و همکاری ببوسم.

دکتر روحانی بیان کرد: امروز باید همگی تصمیمات مهمی برای حفظ استقلال و سربلندی ایران عزیز بگیریم و تا پایان و با همه توان پای اجرای آن بایستیم.

رئیس‌جمهور با اشاره به ایام سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانش، افزود: در تاریخ کمترمظلومی را به مظلومیت شهید بهشتی سراغ داریم و وقتی به زندگی و سرگذشت این شهید و یاران گران‌قدرش نگاه می‌کنیم، برای ایستادگی در زمان حاضر که مقطع ایستادگی ملت دربرابر دشمنان است، روحیه می‌گیریم.

دکتر روحانی اظهار کرد: ملت ایران در سال‌های ۹۲ تا ۹۴، تصمیم بزرگی گرفت و به دنیا اعلام کرد در عین حال که محکم و قاطع پای آرمان‌های خود ایستاده، اما حاضر است با منطق و استدلال با همان کسانی که سال‌ها به این کشور فشار آوردند، گفت‌وگو کند و اگر حُسن‌نیتی در میان باشد، به توافق برسد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: براین‌اساس در طول ۳۰ ماه تلاش، مذاکره و فداکاری، توافقی عظیم و تاریخی حاصل شد که البته تحمل این موفقیت بزرگ برای دشمنان و بدخواهان جمهوری اسلامی بسیار سخت بود؛ چراکه آن‌ها ۱۲ سال برای تحقق آرزوی خود یعنی به‌زانو‌درآوردن ملت ایران، تلاش کرده بودند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر اینکه برجام همچنان پابرجاست، اظهار کرد: آمریکایی‌ها هرگز تصور نمی‌کردند که از برجام خارج شوند و جمهوری اسلامی ایران نیز چند ساعت بعد اعلام نکند که از این توافق خارج شده است؛ این را با سند و مدرک اعلام می‌کنم که حتی سیستم اطلاعاتی آمریکایی‌ها، صهیونیست‌ها و بدخواهان جمهوری اسلامی در منطقه نیز تصور می‌کردند که با اعلام خروج آمریکا از برجام، ایران نیز به فاصله چند ساعت از این توافق خارج خواهد شد.

رئیس‌جمهور اظهار کرد: همه ما در کنار هم تا آخرین روز دولت دوازدهم به عهدی که با مردم بسته‌ایم، وفادار خواهیم ماند و خود را امانتدار مردم می‌دانیم و اعلام می‌کنم که تا پای جان، آبرو و حیثیت خود با افتخار ایستادگی می‌کنم و هیچ ترس و هراسی از هیچ چیزی ندارم. 

دکتر روحانی تصریح کرد: البته این ایستادگی یک شرط مهم دارد و آن این است که مدیران دولت که در خط مقدم ایستاده‌اند، باید قبل از دیگران فشارها و سختی‌ها را احساس کرده و تحمل کنند. اگر بخواهیم بگوییم که این‌روزها، روزهای سختی است اما برای دیگران، حتما شکست خواهیم خورد. اگر تا امروز روزانه هشت ساعت کار می‌کردیم، نباید فردا نیز همین هشت ساعت و با همین سبک و شیوه مدیریتی کار کنیم. امروز باید به فکر تغییروضعیت باشیم و از مشاوران و کارشناسان جدید بهره بگیریم و از هر فکر جدید و نویی استقبال کنیم و همه افکار و اندیشه‌ها را دعوت به همکاری کنیم. رئیس‌جمهور تأکید کرد: همه مدیران دولت از مدیران ارشد تا معاونان و مدیران کل باید در عمل نشان دهند که شرایط امروز با شرایط دیروز فرق دارد. اگر لازم است صرفه‌جویی شود، باید اول از دولت شروع شود. از سازمان‌های برنامه و بودجه و امور اداری و استخدامی می‌خواهم که با مسئولیت من، برنامه‌های جدیدی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها تدوین کنند. دکتر روحانی با تأکید بر اینکه باید در این مقطع حساس حداقل در چهار بخش اشتغال، مبارزه با فقر، تنظیم بازار و تولید، برنامه‌های ویژه‌ای را تدوین و ارائه کنیم، گفت: اگر این چهار بخش اصلاح و درست شود، موفق خواهیم شد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه در شرایط سخت و دشوار فشار دشمنان و گسترش بیکاری در جامعه، فشاری مضاعف را ایجاد می‌کند، اظهار کرد: باید با تلاش و توان بیشتر مشکل اشتغال و بیکاری در جامعه را حل کنیم و وزارت کار باید با همه قدرت دراین‌راستا به صحنه بیاید تا بتوانیم اشتغال روان و آسان ایجاد کنیم.

دکتر روحانی ادامه داد: باید از هزینه‌های مربوط به تأمین‌اجتماعی برای شش ماه و یک سال گذشت کنیم و اشتغال روستایی را با سبک جدید و درنظر‌گرفتن شرایط سامان‌دهی کنیم. رئیس‌جمهور ادامه داد: اگر می‌خواهیم نقدینگی سرگردان در کشور سامان داده شود و به‌درستی هدایت شود، باید وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولتی، سهام خود را در بورس فعال کنند تا کارخانه‌ها و بنگاه‌های سودده آنان در اختیار مردم قرار گیرد و دراین‌راستا همه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌هایی که می‌توانند اوراق منتشر کنند، باید به میدان بیایند و با هر سودی که تصویب شده است، اوراق در اختیار مردم قرار گیرد؛ چراکه مردم زمانی که ببینند پولشان در جایی است که سود بیشتری نصیبشان می‌شود و کشور نیز به‌واسطه آن سرمایه‌گذاری، بهتر اداره می‌شود، قطعا همراهی خواهند کرد. رئیس‌جمهور اظهار کرد: از قوه‌قضائیه خواسته‌ام که از فضای کسب‌وکار حمایت کند و ما هر چه لازم باشد، در جلسه سران سه قوه دنبال خواهیم کرد. دکتر روحانی با اشاره به دیدار خود با رهبر معظم انقلاب، گفت: مقام معظم رهبری در جلسه‌ای که با ایشان داشتیم، فرمودند که مصوبات جلسه سران قوا را ‌همان‌لحظه ابلاغ 

کنید. روحانی اظهار کرد: برخی می‌گویند این روزها، روزهای سختی است اما من به آنها می‌گویم که از ۱۸ اردیبهشت هر روز ما روز و شب قدر بوده، ما امروز در خط مقدم مرزهای کشور یعنی مرز اقتصاد، عزت و آبروی ایران ایستاده‌ایم. ما در این مرز می‌ایستیم و جان خود را با افتخار فدا می‌کنیم.

در این مسیر آبروی خود را می‌دهیم. اگر کسی فکر می‌کند که دولت می‌ترسد، استعفا می‌کند یا کنار می‌رود، اشتباه می‌کند چراکه دولت می‌ایستد. همه دولتمردان در کنار هم تا روز آخر دولت دوازدهم به عهد خود وفا می‌کنیم؛ به مردم وعده دادیم و امانتدار آنها هستیم و تا پای جان، آبرو و حیثیت با افتخار می‌ایستیم و هیچ

حراسی نداریم 

 

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی