کد خبر : 84726
/ 07:13
متهمی که در یک نزاع رفیق چندساله اش را کشته بود، در مشهد به دام افتاد

دستگیری قاتل پس از ٣ سال فرار

متهمی فراری که سه سال پیش طی یک درگیری پیش پا افتاده در شهرستان داراب فارس دوست صمیمی‌اش را به ضرب چاقو به قتل رسانده بود با تلاش ضابطان قضایی در یکی از خیابان مشهد شناسایی و دستگیر شد.

دستگیری قاتل پس از ٣ سال فرار

قرآنی-به گزارش شهرآراآنلاین، در پی رصد اطلاعاتی منابع خبری کلانتری طبرسی شمالی در خیابان نظام‌دوست، سرنخ‌هایی از راز یک قتل به دست آمد که نشان می‌داد متهم پس از کشتن دوستش، از شهرستان داراب استان فارس به مشهد آمده و در این منطقه ساکن شده است.

تحقیقات این پرونده بُعد جنایی به خود گرفت. مأموران تصویری را که از متهم گرفته شده بود با تصاویر چاپ‌شده چهره او در رسانه‌های استان فارس تطبیق دادند و متوجه شدند این مرد جوان متهم ردیف اول ‌پرونده است.

تحقیقات درباره دیگر جزئیات این پرونده نشان داد که این مرد جوان در سال ٩۴ طی یک درگیری پیش پا افتاده دوستش را به ضرب چاقو کشته و پس از ارتکاب جرم و قبل از حضور پلیس، از محل گریخته است.

با توجه به اینکه متهم چهره‌اش را تغییر داده و هویتی جعلی برای خود درست کرده بود، امکان شناسایی‌اش وجود نداشت تا اینکه مأ‌موران اطلاعاتی کلانتری طبرسی شمالی با استفاده از اقدامات فنی و با همکاری برخی از شهروندان آگاه، حلقه مفقوده این پرونده را کشف کردند.

با روشن شدن ماجرا، موضوع بلافاصله به سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه چهار مشهد اعلام شد و تیم‌های عملیاتی کلانتری طبرسی شمالی با دستور قاضی سید‌ جواد حسینی برای دستگیری متهم وارد عمل شدند.

دستگیری اشکان در مخفیگاهش

ساعت ١٧ عصر روز یکشنبه، هفدهم تیر‌ماه، را نشان می‌داد که ضابطان قضایی مخفیگاه این متهم را که با هویت جعلی اشکان در آنجا مخفی شده بود شناسایی کردند و تحت نظر گرفتند. تحقیقات میدانی این پرونده از سوی مأموران لباس‌شخصی کلانتری طبرسی شمالی ادامه داشت تا اینکه سوژه مورد نظر ساعت ٢١:٣٠‌ در محل رؤیت و داخل مخفیگاهش شد.

مأموران که نمی‌خواستند متهم از دستشان بگریزد، با هماهنگی قاضی حسینی وارد عمل شدند و اشکان را که مشغول استراحت بود دستگیر کردند. متهم ابتدا حاضربه همکاری با مأموران نبود. او مدعی بود ‌اشکان نام دارد و به‌هیچ‌وجه متهم تحت تعقیب پرونده را نمی‌شناسد.

اشکان با دستور قاضی‌ حسینی به کلانتری طبرسی منتقل شد و تحت بازجویی قرار گرفت. این مرد سی‌ویک‌ساله که همچنان بر طبل انکار می‌‌کوبید، در ادعاهایش اظهار کرد که اهل و ساکن مشهد است و در یک شرکت توزیع و بسته‌بندی گوشت مرغ فعالیت می‌کند. مأموران با استفاده از مدارک هویتی اشکان، از مشخصات وی استعلام گرفتند که مشخص شد هویت وی جعلی و کارت ملی و شناسنامه او نیز تقلبی است.

مقتول هر‌شب به خوابم می‌آمد

اشکان وقتی ‌دید دستش برای قانون رو شده و راهی جز بیان حقیقت پیش رویش نمانده است، لب به اعتراف گشود و از راز جنایتی که سه سال پیش در شهرستان داراب مرتکب شده بود پرده برداشت. این مرد جوان با اشاره به انگیزه‌ خود از ارتکاب این قتل به افسر تحقیق پرونده‌اش گفت:‌ من و مقتول دوستان چندین‌و‌چند‌ساله بودیم. سال ٩۴ برای شب‌نشینی به خانه یکی دیگر از دوستانم رفتیم. همه‌چیز خوب و خوش بود تا اینکه یکی از دوستانمان آن سیگاری لعنتی را چاق کرد. دعوای من و مقتول برای کشیدن یک سیگار شروع شد. او چاقویش را از کمر در‌‌آورد و به سمت من حمله

کرد. من هم که می‌خواستم از خودم دفاع کنم چاقوی او را گرفتم و به خودش زدم. دقیقا یادم نیست ‌چاقو را به کدام قسمت از بدنش فرو کردم. ترس وجودم را فرا گرفته بود. در همان لحظه، فرار کردم و به خانه‌مان رفتم. در ‌چشم‌برهم‌زدنی، لوازم ضرور‌م راجمع کردم و همان شب با اتوبوس به مشهد آمدم.‌

اشکان در ادامه اعترافتش گفت: بعد از اینکه به مشهد آمدم، در یک کارگاه تولیدی توزیع و بسته‌بندی گوشت مرغ در بولوار توس مشغول به کار شدم. در این سه سال، هر‌شب خواب مقتول را می‌دیدم. کابوس دست از سرم بر‌نمی‌داشت. شب‌ها از ترس بیدار می‌شدم. چند مرتبه می‌خواستم خودم را به پلیس معرفی کنم اما می‌ترسیدم. از اینکه دستگیر شده‌ام خوش‌حالم و خیالم راحت شده است.

تغییر چهره برای فرار از قانون

سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۴ مشهد در تشریح دیگر جزئیات این پرونده گفت: متهم پس از ارتکاب جرم بلافاصله از شهرستان داراب استان فارس به مشهد می‌آید و برای اینکه شناسایی نشود، تغییرچهره می‌دهد و هویتی جعلی به نام اشکان برای خود دست و پا می‌کند.

قاضی سید جواد حسینی افزود: متهم این پرونده در بازجویی‌های پلیس صراحتا به ارتکاب جرمش اعتراف کرده است و پس از تشکیل پرونده و انجام مراحل قانونی، ‌برای رسیدگی به پرونده‌اش، به دادسرای شهرستان داراب تحویل داده خواهد شد.﷯ 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی