کد خبر : 84766
/ 06:43

گرمازدگی دو نفر در مشهد

رئیس اداره حوادث و مدیریت بحران دانشگاه علوم پزشکی مشهد از گرمازدگی 2مشهدی در این شهر خبر داد.

گرمازدگی دو نفر در مشهد

نجمه سرباز-شهرام طاهرزاده در گفتگو با شهرآراآنلاین با بیان اینکه آماری در خصوص انتقال بیمار مرتبط با گرمازدگی به مراکز درمانی از طریق اورژانس 115اعلام نشده،افزود:فقط دومورد درخواست امداد از سوی شهروندان به این مرکز اعلام شده که بلافاصله ،امدادرسانان اورژانس بر بالین بیماران حاضر شدند و اقدامات اولیه را انجام دادند.

وی ادامه داد:خوشبختانه این بیماران با تمهیدات و اقدامات به موقع اورژانس، به بیمارستان و مراکز درمانی منتقل نشدند ودر محل مورد مداوا قرار گرفتند و توصیه‌های لازم نیز به آنها ارائه شد.

وی با توجه به افزایش دمای شهر مشهد و آماده باش مراکز اورژانس در سطح شهر خاطرنشان کرد:تمام همکاران فوریتهای اورژانس پیش بیمارستانی115  را موظف کردیم تا خودروی خود را در زیر سایه ‌بان پارک کنند تا در زمان انتقال بیمار به بیمارستان دچار آسیب نشوند ؛ سیستم سرمایشی تمام آمبولانس‌ها کنترل  شده تا مبادا بیماری از بابت خرابی سیستم دچار آسیب شود.

طاهرزاده تصریح کرد:تمام همکاران اورژانس در فاصله ماموریت تا ماموریت دیگر موظفند کیف داروئی خود را به داخل پایگاه ببرند تا از گرمازدگی جلوگیری کنند.علاوه بر این آموزشهای لازم را در ارتباط با بیمارگرما زده فراگرفته اند تا بتوانند به موقع به بهبود این بیماران کمک کنند.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی