کد خبر : 84780
/ 07:10

70 کلاس کانکسی در خراسان رضوی

معاون توسعه و مدیریت پشتیبانی اداره‌کل آموزش ‌و‌پرورش خراسان ‌رضوی گفت: ٧٠‌کلاس کانکسی در استان وجود دارد که از این تعداد ٢۴ تا ٣٠‌کلاس مربوط‌به منطقه تبادکان است.

70 کلاس کانکسی در خراسان رضوی

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از تسنیم، علی ابری‌اول اظهار کرد: منطقه تبادکان با حدود ١٢۵‌هزار دانش‌آموز و بیش‌از ٧۵٠ کد آموزشی، بزرگ‌ترین منطقه آموزش‌و‌پرورش کشور است و دلیل فعالیت مدارس کانکسی در استان، نداشتن زمین برای توسعه برخی مدارس یا استقامت‌نداشتن بنا برای افزودن طبقات جدید است.

وی با بیان اینکه طبق آمار اداره نوسازی، حدود ۴٠‌درصد مدارس استان فرسوده هستند، افزود: سرانه آموزشی در حاشیه شهر به‌دلیل رشد ناگهانی دانش‌آموزان بین ١.۴ تا ٢.۵‌متر نوسان دارد. منطقه‌هایی مانند بولوار توس، گلشهر و اطراف آرامگاه خواجه‌ربیع، مشکل خیر و اعتبار دولتی ندارد، اما زمین برای ساخت‌و‌ساز نیست و انتظار داریم نهادهایی مانند آستان قدس‌رضوی، شهرداری و اداره کل اوقاف، زمین‌هایی با کاربری آموزشی را در‌اختیار آموزش‌و‌پرورش قرار دهند تا بتوانیم ظرف یک سال، مشکلات کمبود فضای آموزشی را در مناطق فوق برطرف کنیم.وی با بیان اینکه اداره نوسازی و خیران برای ساخت آماده‌ هستند، گفت: یکی از مشکلات فعلی، نبود زمین و گاهی مرغوب‌نبودن آن به لحاظ در‌دسترس‌نبودن زیرساخت‌هاست.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی