کد خبر : 84784
/ 08:22

دستگیری رمالی که اجنه نجاتش ندادند

رمالی‌ که با ادعای کمک اجنه، تا‌کنون صدها میلیون تومان از شهروندان خراسان‌رضوی و سایر استان‌ها کلاهبرداری کرده بود، از سوی پلیس دستگیر شد.

دستگیری رمالی که اجنه نجاتش ندادند

به گزارش شهرآراآنلاین،در پی کسب اطلاعاتی مبنی بر کلاهبرداری‌های شیادانه یک رمال در شهرستان بجستان که ادعا می‌کرد با اجنه سر‌و‌سری دارد. با دستور لازم از سوی سردار‌کریمی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی برای بررسی پرونده صادر شد.

گروه‌های پلیس آگاهی، تحقیقات خود را آغاز کردند و با بررسی‌های اولیه مشخص شد این رمال شیاد با سوء‌استفاده از سادگی شهروندان و اعتقادات مذهبی مردم میلیون‌ها تومان کلاهبرداری کرده است.

پلیس پس از هماهنگی قضائی، مخفیگاه این رمال شیاد را در یکی از روستاهای شهرستان بجستان بازرسی کرد و ١۶‌برگ چک سفید امضا، ٩‌برگ سفته، ١٢‌برگ سند دست‌نویس و قولنامه‌های عادی و دو برگ سند رسمی و دیگر مدارک را کشف کرد.

متهم ۶٠ساله در تحقیقات اولیه به کلاهبرداری از ٩‌شاکی پرونده اعتراف کرد و بررسی‌های پلیسی با توجه به اظهارات شاکیان نشان داد که جمع مبالغ کلاهبرداری شده تا‌کنون ۵٠٠میلیون تومان بوده است.

تحقیقات از متهم که به گفته شاکیان پرونده ادعای ارتباط با اجنه را داشته ‌است برای کشف دیگر جرائم او در حالی ادامه یافت که پلیس هشت دفترچه سررسید حاوی اطلاعات درباره ثبت سفارشات و نام و نشان مراجعانش را کشف کرده است.

تکرار ماجرای پینوکیو

یکی از شاکیان پرونده که چندی قبل با این رمال شیاد آشنا شده بود در پیگیری شکایت خود گفت: «‌این فرد (اشاره به متهم) ادعا می‌کرد اجنه ۴٠٠‌سکه زیر‌خاکی عتیقه برایش آورده‌اند و به دروغ می‌گفت که ارزش سکه‌ها خیلی زیاد است. او سکه‌های زیرخاکی را به مبلغ ٣٠٠‌میلیون تومان به من فروخت. بعد هم اصرار داشت که این سکه‌ها را باید در مکانی زیر‌زمین دفن کنم تا پس از گذشت مدتی خودش مشتری برایشان بفرستد و سود چند برابری نصیبم کند.»

شاکی پرونده که همچون پینوکیوی معروف در انتظار درخت طلا بوده است، با اطلاع از دستگیری متهم بلافاصله دست به کار می‌شود و سکه‌ها را از زیر خاک خارج می‌کند اما متوجه زنگ‌زدگی و تقلبی‌بودن سکه‌ها می‌شود.

سردار‌کریمی، فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی با ابراز تأسف از وقوع چنین‌‌ آسیب‌هایی که ناشی از سهل‌انگاری و ساده‌لوحی شهروندان است و فرصت را برای افراد سود‌جو و شیاد فراهم می‌کند تا به راحتی به نیات پلید خود دست یابند گفت: پلیس بارها به شهروندان هشدار داده است که هوشیار و مراقب باشند و فریب افراد رمالی را که با ادعاهای پوچ وانمود می‌کنند قادر به حل مشکلات، اختلافات و گره‌های زندگی دیگران هستند نخورند و از راه‌های قانونی‌، منطقی و عقلانی برای حل مشکلات خود استفاده کنند.  

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی