کد خبر : 84789
/ 10:04

طی مسیر 210 کیلومتری در دمای 48 درجه

دوندگان جاده ولایت امروز به کهگیلویه و بویر احمد می رسند

طی مسیر 210 کیلومتری در دمای 48 درجه

حمید مداحی- شهرآراآنلاین، سومین روز از حرکت دوندگان کاروان جاده ولایت صبح دیروز از اهواز به‌سمت بهبهان آغاز شد. دوندگان جاده ولایت پس از قرائت زیارت مخصوص امام‌رضا(ع) در خروجی شهر اهواز و با تقدیم نمک و نبات متبرک به مردم حاضر، با تشکیل دو گروه و به‌صورت دوی امدادی این مسیر را آغاز کردند. گروه اول در مسیر اهواز تا رامهرمز و گروه دوم به‌صورت هم‌زمان در مسیر رامهرمز تا بهبهان قرار گرفتند.

حرکت این کاروان هم‌زمان با طلوع خورشید باعث شد تا دوندگان از هوای بهتری در صبحگاه بهره ببرند، اما بالاآمدن آفتاب به‌تدریج باعث شد تا گرمای هوا طاقت‌فرسا شود و کار برای دوندگان دشوارتر شود. با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته، در سومین روز بایستی ۲۱۰کیلومتر طی می‌شد و به نسبت روز گذشته این مسیر تقریبا دوبرابر شده بود.

در برنامه دیروز هر دونده به‌صورت میانگین ۹کلیومتر را دوید. دمای هوا نیز با نزدیک‌شدن به ظهر، روبه‌افزایش بود. علاوه‌بر گرمای آفتاب، شعله‌های تأسیسات نفتی مستقر در مسیر و بازتاب آفتاب از سطح آسفالت نیز این گرما را دوچندان می‌کرد، به‌طوری‌که در بعضی نقاط جاده دمای هوا ۴۸ تا ۵۰ درجه بود، اما گرمای احساس‌شده بیش از ۶۰درجه تخمین زده می‌شد.  خودروهای عبوری در مسیر کاروان جاده ولایت نیز با به‌صدا‌درآوردن بوق و تکان‌دادن دست، برای کاروان آرزوی موفقیت می‌کردند و التماس دعا داشتند.

از امام‌رضا(ع) طلب رزق حلال دارم

در میانه راه موتورسواری میان‌سال با مشاهده کاروان جاده ولایت وسیله‌نقلیه خود را که درحقیقت وسیله کارش نیز بود و با بستن گاری پشت موتور با آن بار جابه‌جا می‌کرد، آن‌سوی جاده رها کرد و به‌سرعت خود را به دونده پرچم‌دار رساند و پس از به‌آغوش‌کشیدن پرچم، شروع به گریه و زاری کرد. رزق حلال و سلامتی، درخواست این عاشق و دلداده علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) بود. گریه‌های این هم‌وطن خوزستانی باعث شد تا دونده و حاضران در صحنه نیز متأثر شوند.اواخر راه خودروی ام‌وی‌ام پس از مشاهده کاروان و عبور از آن به‌سرعت مسیر را دور زد تا بتواند به پرچم‌دار گروه برسد. به محض رسیدن به پرچم، آن را روی صورت خود گرفت و لحظاتی با صدای بلند گریست و بدون هیچ حرفی سوار خودروی خود شد و تا مدتی کاروان را همراهی کرد. این دو مورد تنها مشتی از خروارمواردی است که عشق و دلدادگی مردم را به علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) نشان می‌دهد.

کاروان دوندگان جاده ولایت ظهر دیروز با استقبال مردم و مسئولان محلی وارد شهرهای رامهرمز و بهبهان در استان خوزستان شدند و برای استراحت و آماده‌سازی جهت طی مسیر، دیشب را در بهبهان اسکان یافتند. این کاروان امروز از استان خوزستان خارج و وارد استان کهگیلویه‌وبویر‌احمد می‌شود و پس از طی ۱۲۵کیلومتر به دهدشت در این استان خواهد رسید. 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی