• خانه
  • اقتصادی
  • بررسی دغدغه مردم و نانوایان را برای تعیین تکلیف قیمت نان پس از چهارسال/ نان گران می‌شود؟
کد خبر : 84793
/ 10:22

بررسی دغدغه مردم و نانوایان را برای تعیین تکلیف قیمت نان پس از چهارسال/ نان گران می‌شود؟

از چهار سال گذشته، به رغم افزایش هزینه‌های واحدهای صنفی، قیمت نان افزایش نیافته است. این مسئله سبب شده مالکان واحدهای نانوایی اعلام کنند در صورتی که قیمت نان تغییر نکند، آن‌ها مجبور به تعطیلی فعالیت خود می‌شوند.

بررسی دغدغه مردم و نانوایان را برای تعیین تکلیف قیمت نان پس از چهارسال/ نان گران می‌شود؟

نانوایان معتقدند باید سالانه حداقل ١۵ تا ٢٠ درصد به قیمت نان می‌افزودند تا شیب افزایش آن برای مردم ملایم‌تر می‌شد و اکنون به افزایش یک‌باره ٨٢درصدی قیمت نان به گونه‌ای که دخل و خرج نانوایی‌ها با هم بخواند نیازی نباشد. دولت ‌در کمیته‌ای که به منظور بررسی نرخ نان تشکیل داده است مشغول بررسی همه پیشنهادهایی است که کمترین افزایش قیمت نان را در پی داشته باشد، کمیته‌ای که قرار است به‌زودی دراین‌باره تعیین تکلیف کند.

هزینه نانوایی‌ها
رئیس اتحادیه نانوایان مشهد با اشاره به برگزاری جلسات مختلف با سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و استانداری و بررسی نرخ‌های پیشنهادی نان به شهرآرا می‌‌گوید: هر نرخی که بخواهد مصوب شود باید مطابق با واقعیت باشد. کارگر نانوایی روزانه ٨٢ هزار تومان حقوق می‌گیرد. اجاره‌بها، آب، برق و هزینه‌های دیگر، همه افزایش یافته است. طبق بررسی‌های اتحادیه، برای جبران هزینه‌ها، نرخ نان باید ٨٢ درصد گران شود. این در حالی است که اگر هر سال ١۵ تا ٢٠ درصد به قیمت‌ها افزوده می‌شد، فشار کمتری به مردم وارد می‌آمد.

تعیین حریم نانوایی
ابراهیم براتی با تأکید بر لزوم تعیین حریم برای نانوایی‌ها می‌گوید: در مشهد هزار و ٧٠٠ نانوایی دولتی داشتیم که ۴٠ درصد آن‌ها آزادپز شده‌اند. هزار نانوایی نیز از ابتدا به صورت آزادپز ایجاد شده‌اند. در مجموع، دو هزار و ٧٠٠ نانوایی در مشهد داریم که میانگین فاصله آن‌ها ۵٠ متر است، به گونه‌ای که در حریم هر نانوایی، چند نانوایی دیگر هم هست. باید برای هر نانوایی حریمی حداقل ٣٠٠متری گذاشته شود. نان محصولی است که ماندگاری طولانی ندارد و اگر بیات شود، کسی آن را نمی‌خرد و بسیاری از آن‌ها به نان‌خشکی‌ها فروخته می‌‌شوند. وی ادامه می‌دهد: اگر دولت تمام نانوایی‌های دولتی را آزاد اعلام کند، کیفیت نان به دلیل رقابتی شدن، بهتر می‌شود.

بررسی قیمت‌ها
با این حال، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با تأکید بر اینکه مجوز قیمت‌گذاری نان به صورت کشوری از سوی ستاد تنظیم بازار کشور و کارگروه گندم و آرد و نان کشور صادر می‌شود می‌گوید: جلسات متعددی در استان با اتحادیه‌ نانوایان و نمایندگان صنفی آن‌ها برگزار شد. مکاتباتی نیز با وزارتخانه انجام دادیم و درخواست نانوایان را اعلام کردیم. ‌با توجه به اقدامات کارشناختی صورت‌گرفته، مشخص شده است برای جبران هزینه‌های واحدهای نانوایی، باید نرخ نان اصلاح ‌شود.
علی غفوری‌مقدم دو پیشنهاد افزایش مستقیم قیمت نان و کاهش هزینه‌های نانوایی را ‌راه‌حل‌های بررسی‌شده در این جلسات بیان می‌کند و می‌گوید: هر دو راهکار در حال بررسی است. سعی داریم هزینه‌های نانوایی‌ها مانند بیمه و قیمت حامل‌های انرژی کاهش یابد تا از این طریق، هزینه تمام‌شده نان کمتر شود.
وی ادامه می‌دهد: درباره پیشنهاد افزایش مستقیم قیمت نان نیز در یک ماه گذشته چند جلسه برگزار و آنالیز قیمت نان ‌از اتحادیه نانوایان گرفته‌ شد. اکنون در حال جمع‌بندی هستیم. با این حال، تغییر قیمت نان نیازمند صدور مجوز از سوی مرکز است. به این منظور، کمیته‌ای در تهران تشکیل شده و نظرات مختلف در آن ‌بررسی شده است. به‌‌زودی تکلیف قیمت نان روشن می‌شود.
وی می‌افزاید: به دلیل اینکه نان قوت غالب مردم است، دولت در این حوزه سریع تصمیم‌گیری نمی‌کند تا همه جوانب را در نظر بگیرد.
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی با تأکید بر اینکه جمع‌بندی نهایی درباره رقم افزایش قیمت نان صورت نگرفته است می‌گوید: تعیین نرخ نان متأثر از عوامل مختلف است زیرا در نان‌های مختلف، هزینه‌ها متفاوت است. نان سنگک، بربری، ماشینی دوار و تافتون، هرکدام، هزینه‌های متفاوتی دارند. عامل اثرگذار دیگر میزان پخت نانوایی‌هاست. در یک سال اخیر، میزان پخت برخی نانوایی‌های یارانه‌ای کاهش داشته است. معتقدیم در حدی که توان نانوایی‌ها اجازه می‌دهد باید میزان پخت آن‌ها اصلاح شود. در صورت افزایش میزان پخت، از درصدی که باید به قیمت نان افزوده شود کم می‌شود.
غفوری‌مقدم در پاسخ به گلایه نانوایان درباره افزایش تعداد نانوایی‌ها می‌گوید: یکی از درخواست‌های صنف نانوایان این است که درباره تعداد نانوایی‌ها محدودیت ایجاد شود. با این حال، در قانون نظام صنفی هیچ منعی برای صدور پروانه کسب در هیچ صنفی از جمله نانوایان وجود ندارد. اگر قرار به ایجاد محدودیت باشد، باید اصلاح قانونی صورت بگیرد، ضمن اینکه دلیل آزادپز شدن برخی نانوایی‌ها این بوده است که فضایی برای رقابت به نفع مردم ایجاد شود که نان باکیفیت به دستشان برسد.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی