کد خبر : 84808
/ 11:53

سفر پر دردسر نصفه نیمه!

کاروان استقلال در حالی دیروز به ترکیه رفت که برخی از بازیکنان با تیم نرفتند و مشکل ممنوع الخروجی شفر هم در لحظه آخر حل شد

سفر پر دردسر نصفه نیمه!

جواد طاری بخش، شهرآراآنلاین، تیم فوتبال استقلال تهران گویا قرار نیست تا پیش از شروع رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران روزهای خوشی را ببیند. تیمی که سال گذشته با بدترین شرایط فنی در ابتدای راه روبه‌رو شد و با آمدن شفر به‌یک‌باره جانی تازه گرفت و فصل قبل را به‌خوبی به پایان رساند، حالا در فاصله سه هفته تا آغاز لیگ برتر هجدهم به‌هیچ‌وجه شرایط خوبی نه در بُعد جذب بازیکن داشته است و نه در مدیریت حواشی. همین‌ها نیز حالا باعث شده است تا بسیاری از پیش‌کسوتان این باشگاه نسبت به شرایط این تیم و نگرانی‌هایی که هواداران از تیمشان دارند، انتقادهای تند‌وتیزی را مطرح کنند.

 ممنوع‌الخروجی شفر

اما اوج بحران‌ها و حواشی تیم فوتبال استقلال، به اتفاقات روز گذشته این تیم پیش از آغاز اردوی آماده‌سازی‌شان در ترکیه بود.

تیم فوتبال استقلال که در مدت برگزاری تمرینات در تهران نفرات کاملی در اختیار نداشت، امیدوار بود با حضور در ترکیه بتواند عقب‌ماندگی خود نسبت به سایر تیم‌ها به‌ویژه رقیب سنتی‌شان یعنی پرسپولیس را جبران کند، اما حالا با اتفاقی که برای این تیم افتاده، مشکلات مدیریتی این تیم در آستانه برگزاری اردوی ترکیه باز هم گریبان این تیم را گرفته است.

اعضای تیم فوتبال استقلال دیروز تهران را در حالی به مقصد ترکیه ترک کردند تا یک اردوی تدارکاتی 10روزه را در این کشور برپا کنند که برای این سفر اجازه خروج از ایران به وینفرد شفر و برخی دیگر از بازیکنان و اعضای خارجی کادر فنی این تیم، داده نشد. این موضوع تا آنجا پیش رفت که بازیکنان تیم استقلال سوار هواپیما شدند، اما به شفر، کولی، فرشاد محمدی‌مهر، آرمین سهرابیان و مهدی قائدی اجازه سوار‌شدن داده نشد تا همین موضوع حسابی سرمربی آبی‌ها را عصبانی کند. موضوع ممنوع‌الخروج‌بودن شفر و دستیارانش اما به موضوع مالیاتی ربطی نداشت و با پیگیری‌هایی که انجام گرفت، مشخص شد آن‌ها به‌دلیل مشکل در ویزای کار نتوانستند از تهران خارج شوند و همچنین قائدی، محمدی‌مهر و سهرابیان به‌دلیل مشکلات تحصیلی، اجازه خروج از ایران را نداشتند. این اتفاق باعث شد تا مسئولان باشگاه استقلال با همکاری وزارت ورزش و جوانان به‌دنبال رفع مشکل باشند و درنهایت مشکل ممنوع‌الخروجی‌های آبی‌پوشان، بعد از تأخیری یک‌ساعت‌ونیمه که در پرواز ایجاد شد و اعتراض سایر مسافران را به‌همراه داشت، حل شد تا شفر به‌همراه تیمش راهی ترکیه شود.

تیمی نصفه‌نیمه در ترکیه

اما در این سفر پژمان منتظری آبی‌پوشان را همراهی نکرد، زیرا این بازیکن به خاطر دریافت‌نکردن مطالبات خود در فصل گذشته از مسئولان این باشگاه ناراحت است.

علاوه‌بر‌این نفرات مرتضی آقاخان، میثم تیموری، جابر انصاری، روزبه چشمی، داریوش شجاعیان، مجید حسینی و محسن کریمی دیگرنفراتی هستند که این تیم را در سفر به ترکیه همراهی نکردند، ضمن آنکه به گفته مسئولان باشگاه استقلال تیام و جپاروف در این کشور به اردوی این تیم اضافه خواهند شد. بااین‌وضعیت استقلال با تیمی نصفه‌نیمه راهی کشور ترکیه شده و به گفته نصرا... عبداللهی این تیم بعد از چند روز حضور در این کشور راهی آلمان خواهد شد تا در دیداری دوستانه به‌مصاف کارلسروهه برود.

همچنین یرزی سانیاک، مربی اهل کشور چک تیم فوتبال استقلال، که چند روز پیش به‌دلیل بیماری مادرش ایران را ترک کرد و به کشورش بازگشت، قرار است تا چند روز دیگر مستقیم به اردوی استقلالی‌ها در ترکیه اضافه شود. وینفرد شفر، سرمربی استقلال، نیز در تماسی که با این مربی داشته، به او گفته است که پس از بهبودی کامل مادرش به اردوی آبی‌پوشان بپیوندد.

همچنین مامه تیام و سرور جپاروف، دو بازیکن خارجی تیم استقلال، طبق هماهنگی‌های انجام‌شده قرار است روز چهارشنبه یا پنجشنبه به اردوی این تیم در ترکیه ملحق شوند. تیام هم‌اکنون در شهر استانبول ترکیه به سر می‌برد. 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی