• خانه
  • سیاسی
  • با ید به وزارتخارجه اجازه دهیم موضوع دیپلمات‌ها حل کند
کد خبر : 84809
/ 11:54

با ید به وزارتخارجه اجازه دهیم موضوع دیپلمات‌ها حل کند

عضو فراکسیون امید مجلس گفت: باید اجازه دهیم که به آرامی و با روش وزارتخارجه موضوع دیپلمات‌ها حل شود، جنجال کردن در این زمینه جز افتادن در دامی که صهیونیست ها پهن کرده‌اند، نیست.

با ید به وزارتخارجه اجازه دهیم موضوع دیپلمات‌ها حل کند

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از خانه ملت، جلیل رحیمی جهان‌آبادی، در خصوص اخراج دو دیپلمات ایرانی از هلند، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران یک مجموعه دشمن در منطقه و جهان دارد که آمریکا، رژیم صهیونیستی، منافقین و برخی کشورهای منطقه جز این مجموعه هستند، دشمنان جمهوری اسلامی ایران علیه نظام، ذهنیت سازی و شیطنت می‌کنند.

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در خصوص اخراج 2 دیپلمات ایرانی از هلند، باید اجازه دهیم تا تشکیلات وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران به نحو احسن این موضوع را مدیریت کند.

وی افزود: در سفر هیات قضائی ایران به هلند، بسیاری از مواضع سیاسی جمهوری اسلامی ایران، اقدامات مثبت و مقابله‌ای با تروریسم و ترانزیت مواد مخدر شرح داده و همچنین در خصوص وضعیت منافقین مسائلی را مطرح کردیم.

رحیمی جهان آبادی ادامه داد: هیات قضائی ایران در سفر به هلند، قوانینی که در مجلس شورای اسلامی تصویب شده را تشریح کرد که مورد استقبال قرار گرفت و در مجلس سنا و نمایندگان هلند و همچنین نهادهای قضائی بین‌المللی مانند سازمان همکاری قضائی اروپا، دیوان بین‌المللی کیفری اثرگذار بود.

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اقداماتی از این دست می‌تواند ذهنیت‌‎ها و مواضع منفی که اسرائیل و منافقین علیه ایران تبلیغ می‌کنند را پاک کند و به حفظ روابط ایران کمک کند، ایران نمی‌تواند بدون اروپا حفظ کند و باید با اروپایی‌ها تعامل کند، گفت: وزارت خارجه توان مدیریت ماجرای دیپلمات‌های ایرانی در هلند را دارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایران هسته قوی در لاهه دارد که توانایی برقراری روابط خوب با مسئولان هلند را دارد، بیان کرد: باید اجازه دهیم که به آرامی و با روش وزارتخارجه موضوع دیپلمات‌ها حل شود، جنجال کردن در این زمینه جز افتادن در دامی که صهیونیست ها پهن کرده‌اند، نیست.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی