کد خبر : 84814
/ 13:27

تلاش یک هکر برای فروش اطلاعات پهپادهای نظامی آمریکا

نتایج یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که یک هکر سعی کرده است تا فایل‌های مربوط به پهپادهای نظامی ریپر ام کیو ۹ آمریکا را به فروش رساند.

تلاش یک هکر برای فروش اطلاعات پهپادهای نظامی آمریکا

به گزارش شهرآرا آنلاین و به نقل از تسنیم، پایگاه اطلاع رسانی کنگره اعلام کرد که نتایج تحقیق و بررسی یک شرکت اطلاعاتی نشان می‌دهد که یک هکر ناشناس به اسناد مربوط به پهپادهای نظامی از طریق رایانه یکی از خلبان‌های نیروی هوایی آمریکا دسترسی پیدا کرده و قصد داشته است تا این اسناد و فایل های اطلاعاتی را بفروشد.
بر اساس این گزارش، گرچه این اسناد ظاهرا طبقه بندی شده نبوده است ولی محققان این اسناد و اطلاعات را بسیار حساس ارزیابی کرده اند. محققان اعلام کردند که این اسناد می توانسته است به دشمن این توانایی را بدهد تا میزان قابلیت های فنی و نقاط ضعف و قوت پهپادهای نظامی آمریکا را شناسایی کند.
محققان این شرکت مقام های وزارت امنیت داخلی آمریکا را نسبت به این مساله مطلع کرده اند. این هکر در نهایت نتوانسته است اسناد مذکور را بفروشد. هنوز معلوم نیست که آیا این هکر توانسته است این اطلاعات و اسناد را کپی کند یا نه.
سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا این حادثه را تایید کرده است ولی سخنگوی نیروی هوایی آمریکا حاضر به توضیح نشده است.
تحلیلگران شرکت اطلاعاتی "رکوردد فیوچر" طی ماه گذشته این هکر را شناسایی و رهگیری کردند که قصد فروش این اسناد را داشته است.
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی