کد خبر : 84815
/ 13:38

تهدید ساختگی روسیه برای ناتو

سخنگوی وزارت خارجه روسیه می‌گوید، در شرایطی که کشورهای عضو ناتو دائما با تهدیدات واقعی تروریستی مواجه هستند، صحبت از تهدید ساختگی از جانب روسیه، اقدامی عجیب و غیرسازنده است.

تهدید ساختگی روسیه برای ناتو

به گزارش شهرآرا آنلاین و به نقل از تسنیم، "ماریا زاخارووا" سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در یک مصاحبه رادیویی اعلام کرد که مطرح شدن افزایش هزینه‌های نظامی که قرار است در نشست سران ناتو که امروز (چهارشنبه) در بروکسل آغاز می‌شود، بار دیگر نشان دهنده این است که این مسئله به لزوم دفاع از «تهدیدات روسیه» مرتبط می‌شود، در حالی که کشورهای عضو ناتو باید با تهدیدات واقعی، از جمله تروریسم، مقابله کنند.
به گفته وی، بازی پیرامون تهدیدات ناشی از روسیه بعد از آنکه ایالات متحده شروع به اعلام هزینه‌ها و صورت‌حسابها برای سایر اعضای ناتو نمود و به آنها هشدار داد که اعضای ناتو باید هزینه تامین امنیت شان را بپردازند، کاملاً آشکارتر از گذشته شده است. سخنگوی وزارت خارجه روسیه این اقدام را «یک داستان ماجراجویانه» نامیده و گفت: «ابتدا این ترس را بوجود آورده و این مسئله را با کلمه "روسیه" همراه کرده و سپس اعلام نمودند آمریکا حاضر است تامین امنیت شما را، البته در ازای دریافت پول، تامین کند.»
زاخاروا با اشاره به اتفاقات تروریستی مرتب طی چند سال اخیر در کشورهای عضو ناتو، تاکید کرد: «اعضای ناتو باید با تهدیدات واقعی و نه ساختگی مقابله کنند. در چنین شرایطی، بوجود آوردن تهدید و چالشی که اصلا وجود ندارد، اقدام بسیار عجیبی و کاملاغیرسازنده است و مهمتر از آن، اینکه اساس روابط بین المللی را از بین میبرد.»
لازم به یادآوری است که نشست رهبران کشورهای عضو پیمان آتلانتیک شمالی-ناتو، در تاریخ 11-12 جولای (20-21 تیرماه) در بروکسل انجام می‌شود.
 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی