کد خبر : 84817
/ 14:36

پای وبا به استان خراسان رضوی نرسیده است

رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: از سال ۹۵ تا کنون گزارشی مبنی بر ابتلا به وبا در استان خراسان رضوی دریافت نکرده‌ایم.

پای وبا به استان خراسان رضوی نرسیده است

ملیحه فلاح–شهرآراآنلاین، دکتر زهرا نهبندانی با اشاره به گرم شدن هوا و احتمال شیوع برخی بیماری‌های منتقله از آب و غذا گفت: همه ساله با گرم شدن هوا و شروع مسافرتهای تابستانی با افزایش موارد ابتلا به بیماریهای منتقله از آب و غذا روبرو هستیم . اما تاکنون باتوجه به نمونه گیری های انجام شده موردی از وبا در دانشگاه مشهد گزارش نشده است.

 وی از نبود گزارشی مبنی بر ابتلا به وبا در سال جاری خبر داد و افزود: در سال ۹۵ آمار ابتلا به وبا صفر بوده است. اما درسال ۹۶ تعدادی گزارش مبنی بر ورود تعدادی بیمار مبتلا به وبا از سایر استان‌ها وجود داشت.  بدیهی است خوشبختانه چون هیچ مورد ابتلایی در استان وجود نداشته است مرگ ومیر هم نداشته ایم.
رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد سهل انگاری در رعایت بهداشت فردی، شستوشوی درست دست‌ها و ضد عفونی کردن میوه ها وسبزیجات، آشامیدن آب از منابع غیر شرب و غیر بهداشتی، نگهداری وحمل غذا در شرایط غیر بهداشتی و غیر استاندارد را از علل اصلی ابتلا به بیماری وبا دانست.
نهبندانی نشانه ‌های ابتدایی ابتلا به وبا را برشمرد و عنوان کرد: شخص مبتلا به وبا، اسهال خفيف بدون درد و بدون تب دارد كه كم كم شديد مي‌شود. بيماري وبا گاهي همراه استفراغ و گاهي بدون استفراغ است كه به سرعت و در ظرف سه الي چهار ساعت موجب كم آبي شديد بدن شده و در صورتي كه سريعا آب و املاح بدن جبران نشود، سبب مرگ فرد مبتلا مي‌شود.
 وی دوره پنهان بيماري وبا از لحظه ورود ميكروب به بدن تا بروز بيماري از چند ساعت تا پنج روز دانست و اظهار داشت: اما به طور معمول در يك یا دو روز بيماري وبا آشكار مي‌شود. به محض شروع اسهال شديد بايستي مايعات فراوان و   ORSمورد استفاده قرار گيرد و سريعا به نزديكترين مركز بهداشتي درماني يا خانه بهداشت مراجعه شود.
رئیس گروه بیماری‌های واگیر معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکید کرد که در هنگام شیوع وبا شهروندان باید به این نکات توجه کنند:  سعی کنیم برای نوشیدن آب ، شستشوی ظروف ، خوردن سبزیجات از آب لوله کشی کلردار استفاده کنیم. در غیر این صورت آب را بجوشانیم و پس از سرد شدن مصرف کنیم. در زمان شيوع وبا از خوردن سبزيجات خام پرهيز شود. وسبزیجات و میوه‌ها را قبل از مصرف با محلول پرکلرین گندزدایی و پس از شستن با آب سالم مصرف کنیم. دست‌های خود را مرتب با آب و صابون بشویید. از آشامیدن آب‌های مشكوك در پارك‌ها، باغ‌ها و فضای سبز جداً اجتناب كنید. حتی الامكان از غذاهای طبخ شده در منزل استفاده كنید. مواد خوراكی را در ظروف سر بسته، دور از مگس و حشرات نگه‌داری كنید. زباله را در كیسه‌های مخصوص زباله نگه‌داری و در محل مناسبی دفع كنید. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی