کد خبر : 84821
/ 15:18

عزم جزم مدیریت شهری در بروز تحولات اساسی در بخش حمل و نقل مشهد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد بر عزم جزم مدیریت شهری در بروز تحولات اساسی در بخش حمل و نقل مشهد مقدس تاکید کرد.

عزم جزم مدیریت شهری در بروز تحولات اساسی در بخش حمل و نقل مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین، وحید برکچی با بیان این مطلب، در آیین رونمایی از تعمیر اساسی ناوگان خط یک قطار شهری مشهد که در محل ساختمان معاونت حمل و نقل و ترافیک برگزار شد، اظهار کرد: فرآیند راهبردی در دستور کار معاونت و کمیسیون حمل و نقل قرار دارد تا شاهد بروز تحولات اساسی در حوزه حمل و نقل این کلانشهر باشیم.
وی با اشاره به اتکا به توان مهندسان داخلی، بیان کرد: از ابتدای شروع به کار و فعالیت خطوط قطار شهری در مشهد، موضوع تعمیر ناوگان و بهره‌مندی از توان مهندسان داخلی در تعمیر این سرویس حمل و نقلی مورد توجه بود. پس به همت مدیران حمل و نقلی از گذشته تا کنون این امر میسر شده و این موضوع کاری نیست که طی چند ماه گذشته رخ داده باشد، بلکه این مهم در طی سالیان اخیر محقق شده است.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: امروز نیز همه دور هم جمع شدیم تا نتیجه کار متخصصان کشورمان را رونمایی کنیم.
برکچی با بیان اینکه بحث اقتصاد حمل و نقل یکی از مباحث اصلی در حوزه حمل و نقل محسوب می‌شود، اظهار کرد: تاثیری که این حوزه بر کالاهای اساسی دارد، آنچنان دارای اهمیت است که اگر گوشه‌ای از کار در بخش حمل و نقل دچار آسیب شود، کل اقتصاد کشور را با بحران جدی مواجه می‌سازد.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه بخش حمل و نقل ریلی تاثیر به سزایی در کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی شهر دارد، تلاش جدی برای توسعه این بخش صورت می‌گیرد.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به احداث اتوبان، بزرگراه، معابر و بولوارهای متعدد در شهر، گفت: اما همچنان شاهدیم معضل ترافیک بر قوت خود باقی است. به همین دلیل هدف اصلی در حوزه حمل و نقل باید بر موضوع کاهش زمان سفر متمرکز شود.
برکچی ادامه داد: بر این اساس توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل ریلی، بی.آر.تی و برقی کردن اتوبوس‌ها با هدف کاهش مدت زمان سفر دارای اهمیت و تاکید ویژه است.
وی تاکید کرد: پشتیبانی از حمل و نقل عمومی و حمل نقل انسان محور دو بعد اساسی است که در دستور کار قرار دارد و تلاش می‌شود در این دوره مدیریت شهری و شورا اجرایی شود.
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ابراز امیدواری کرد: با اقدامات در دست انجام، توسعه و یکپارچگی را در سیستم حمل و نقل عمومی شهر مشهد شاهد باشیم. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی