کد خبر : 84863
/ 07:18
سارقی شرور در اقدامی مجرمانه یک خودرو و سرنشین خردسال آن را ربود

غفلتی که دامن یک مادر را گرفت

سارقی حرفه‌ای با سوء‌استفاده از درخواست کمک یک مادر جوان، خودرو سواری او را به همراه فرزند خردسالش ربود.

غفلتی که دامن یک مادر را گرفت

به گزارش شهرآراآنلاین، حادثه قتل بنیتا دختر بچه هشت‌ماهه تهرانی هنوز از ذهن عموم مردم بیرون نرفته است، حادثه‌ای که از سرقت یک خودرو پراید روشن در کنار خیابان شروع شد و سهل‌انگاری پدر بنیتا و سوء‌استفاده دو سارق معتاد مرگ غریبانه این دخترک معصوم را رقم زد. اما این‌بار حادثه‌ای مشابه در تربت‌حیدریه به وقوع پیوست که با حضور به موقع پلیس این ماجرا ختم به خیر و متهم آن نیز دستگیر و روانه زندان شد.

ماجرای این حادثه از آنجا آغاز شد که خانمی جوان به همراه پسر بچه ٩ساله‌اش با یک دستگاه خودرو پژو ۴٠۵از خانه بیرون می روند. این خانم جوان پس از خروج از کوچه یی عبور می کنند که عرض کمی داشته است. او که قادر به رانندگی داخل کوچه تنگ نبود از مردی رهگذر درخواست کمک می‌کند، اما این فرشته نجات در واقع گرگی در لباس گوسفند بوده و پس از سوار‌شدن خودروی با روشن خانم جوان نقشه شومش را عملی می‌سازد.

مرد جوان پس از اینکه متوجه شرایط ایده‌آل محیط می‌شود با حالتی به ظاهر خداپسندانه از شاکی پرونده می‌خواهد که عقب بایستد تا خودرواش را از داخل این کوچه کم‌عرض دربیاورد.

زن جوان به خیال اینکه مرد خَیِر کمی جلو‌تر می‌ایستد و خودرواش را به او تحویل می‌دهد به آرامی به سمت انتهای کوچه گام بر می‌دارد، اما گریه‌های پسر ٩ساله‌ که از شیشه عقب خودرو از مادرش کمک می‌خواسته موجب اضطراب این زن می‌شود و به سمت فرزندش می‌دود.

گام‌های سریع و بلند زن جوان سودی به حال فرزندش نکرد و سارق خودرو را به همراه فرزند ٩ساله او می رباید

آغاز تحقیقات پلیسی

زن جوان ناامید از دویدن بلافاصله با مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠تماس می‌گیرد و سرقت خودرو و ربوده‌شدن فرزند خردسالش را گزارش می‌دهد. با اعلام این حادثه بلافاصله گروهی از مأموران کلانتری ١١شهرستان تربت‌حیدریه به محل وقوع جرم اعزام و حادثه را صورت جلسه می‌کنند.

پس از گشوده‌شدن این پرونده سرقت

و آدم‌ربایی، موضوع به مقام قضایی گزارش می‌شود و طی هماهنگی، گروهی از کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان در مسیر رسیدگی این پرونده قرار می‌گیرند.

تحقیقات میدانی کارآگاهان پلیس آگاهی که هدایت آنان بر‌عهده سرهنگ کیانی، فرمانده انتظامی تربت‌حیدریه بود، ادامه داشت که تعدادی از شهروندان طی تماس با پلیس از کشف خودرو مسروقه به همراه پسر بچه‌ای ٩ساله خبردادند.

مأموران با کسب این خبر بلافاصله به محل رؤیت خودرو سرقت شده واقع در خیابان فردوسی رفتند و کودک ربوده شده را که در سلامت کامل قرار داشت به مادرش تحویل دادند.

با وجود سرعت‌عمل بالای کارآگاهان پلیس درباره رسیدن به محل کشف خودرو، متهم قبل از حضور پلیس فرار کرده بود. در این میان گروه تحقیقاتی پرونده با استفاده از سرنخ‌های به جامانده از متهم و نیز بانک اطلاعاتی خود این سارق فراری را شناسایی کردند.

دستگیری متهم کمتر از ٢ساعت

فرمانده انتظامی خراسان‌رضوی با اشاره به دستگیری متهم این پرونده گفت: مأموران پس از شناسایی متهم و مخفیگاهش بلافاصله وارد عمل شدند و طی هماهنگی قضایی این مرد ٢۶ساله را دستگیر کردند.

سردار قادر‌کریمی گفت: متهم پس از دستگیری و مواجهه با شاکی پرونده صراحتا به جرمش اعتراف کرد و از سرقت خود پرده برداشت.

وی در ادامه با بیان اینکه کودک ربوده شده کمتر از دو‌ساعت پیدا شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت، گفت: با اینکه متهم پرونده به جرم خود اعتراف کرده است اما تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی تربت‌حیدریه برای کشف دیگر جرائم احتمالی این سارق حرفه‌ای ادامه دارد.

کریمی در پایان با اشاره به اینکه چندی پیش نیز نمونه‌ای مشابه این‌گونه سرقت‌ها را در بولوار فکوری مشهد نیز شاهد بودیم، هشدار داد: رانندگان توجه داشته باشند به هر دلیلی قصد خروج از خودرو خود را دارند، حتما وسیله نقلیه‌شان را خاموش و درهای آن را نیز قفل کنند. علاوه بر این شهروندان به هیچ‌وجه فرزندان خردسال خود را داخل خودرو تنها نگذارند و چنانچه فردی برای نگهداری آنان داخل وسیله نقلیه‌شان نیست، او را پیاده کنند و با خود ببرند.

 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی