کد خبر : 84906
/ 09:10

خط ٢ مترو تا پایان سال آسانسوردار می‌شود

مدیرعامل شرکت قطار شهری مـشـهـد گـفـت: آسانسورایستگاه‌های خط ٢ قطار شهری در حال خریداری از یک شرکت آلمانی است و تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد.

خط ٢ مترو تا پایان سال آسانسوردار می‌شود

رنگیان-شهرآراانلاین، کیانوش کیامرز در گفت‌وگو با شهرآرا با بیان اینکه در هر ایستگاه خط ٢ چهار آسانسور و در بعضی ایستگاه‌ها دو آسانسور نصب می‌شود، در پاسخ به برخی انتقادات مطرح شده مبنی بر نبود علائم مناسب برای نابینایان در ایستگاه‌های این خط، گفت: علائم روی سکوها نصب شده است اما به محض نصب آسانسورها، در مسیر ورودی تا سکو نیز این علائم نصب خواهد شد.

وی درباره ارتفاع قطار از سکوها که معضلی برای توان‌یابان به شمار می‌رود، گفت: استاندارد جهانی تراز سکو و قطار سه تا ١٧ سانتی‌متر است که این ارتفاع در خط ٢ قطار شهری مشهد ٩ سانتی‌متر است که به مرور زمان با زیاد شدن حجم مسافر و خوردگی ریل و چرخ‌ها، ارتفاع قطار تا هفت سانتی‌متر کاهش می‌یابد.

﷯سرعت پله‌‌برقی‌های خط ٢ قطار شهری نیز یکی از مواردی است که توان‌یابان برای تسهیل دست‌رسی خواستار کاهش آن هستند که کیامرز سرعت این پله‌ها را قابل تنظیم اعلام کرد و گفت: در صورتی که این. درخواست وجود داشته باشد، انجام خواهد شد.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی