کد خبر : 84910
/ 10:18

یزد، مهمان امروز دوندگان

در هفتمین روز از همایش جاده ولایت دوندگان 160کیلومتر دیگر به مشهد الرضا نزدیک تر شدند

یزد، مهمان امروز دوندگان

حمید مداحی – شهرآراآنلاین، هفتمین روز از حرکت جاده ولایت، صبح روز شنبه از اقلید به سمت استان یزد آغاز شد.کاروان جاده ولایت جمعه شب را در اقلید گذراند و مراسم با شکوهی برای استقبال از دوندگان جاده ولایت برگزار گردید. در این مراسم که با حضور بیش از هزار نفر از مردم شهرستان اقلید در استان فارس برگزار شد، پس از اهتزاز پرچم حرم مطهر امام رضا در شهر اقلید با همراهی مردم و مسئولان بلند پایه شهرستان و استان، طی مراسمی با شکوه در بوستان شهرستان اقلید از دوندگان تقدیر به عمل آمد. همچنین در این مراسم به تعدادی از شرکت کنندگان کمک هزینه سفر به مشهد مقدس و جوایزی دیگر اهدا شد.

در این مراسم، یکی از اعضای شورای شهر شیراز، امام جمعه، شهردار و رئیس اداره ورزش و جوانان اقلید و سایر مقامات شهری و انتظامی شهرستان حضور داشتند.سحرگاه شنبه این کاروان با اخلاص و توکل بیشتر به خداوند و ائمه معصومین راه خود را ادامه داد.کاروان جاده ولایت، پس از خروج از استان فارس در شهرستان ابرکوه استان یزد مورد استقبال مردم قرار گرفت. همچنین دوندگان جاده ولایت در مراسم روز دختر این شهر شرکت کردند و حال و هوای معنوی به این مراسم بخشیدند و نماز ظهر را در مسجد بیرون (قدمگاه علی بن موسی الرضا) اقامه کردند.

کاروان جاده ولایت سپس وارد قدمگاه امام رضا در دهشیر شد و در مراسمی کوتاه در این شهر شرکت کرد.پس از این مراسم دوندگان جاده ولایت به سمت روستای توران پشت حرکت کردند. در طول مسیر در چند نقطه کاروان توسط مردم متوقف شد و مردم از پرچم مطهر امام رضا علیه السلام تبرک جستند. در انتها کاروان وارد روستای سرسبز  وباصفای توران پشت شد و در مقابل قدمگاه این روستا مراسم دعا و مداحی و قرائت زیارت امام رضا(ع) برگزار گردید. از نکات جالب توجه این روستا می توان به استقبال پر شمار مردم که بدون هیچ‌گونه برنامه‌ریزی سازمانی شکل گرفته بود، اشاره کرد.

همچنین مردم زیادی از روستاها و شهرهای اطراف برای استقبال به این محل آمده بودند و همه اذعان داشتند حضور کاروان جاده ولایت در طی این نه سال برای آن ها خیر برکت فراوان داشته است.علی رضا، کودک  ۱۰ ساله‌ای که از شهر یزد به این روستا آمده بود، گفت: من از امام رضا شفای مریضان و خودم را می‌خواهم علی‌رضا به بیماری هموفیلی مبتلا بود. مادر او می‌گفت ما از امام رضا معجزات زیادی دیده ایم و با تمام وجود به کرامات این امام بزرگوار اعتقاد داریم، از کاروان جاده ولایت می‌خواهیم سلام و التماس دعای ما را به محضر امام رضا برساند. کاروان جاده ولایت پس از طی مسیر ۱۶۰ کیلومتری اقلید به توران پشت، شب گذشته در این روستا مستقر شد و صبح امروز این روستا را به مقصد یزد ترک خواهد نمود. 

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی