کد خبر : 84932
/ 13:27
سخنگوی شرکت آبفای مشهد خبرداد:

تعرفه پلکانی برای مشترکان پرمصرف آب!

سخنگوی شرکت آبفای مشهد با تاکید بر لزوم اصلاح رفتار نامناسب مصرف آب گفت: به تمام مشترکانی که مصارف آن‌ها بیشتر از الگوی مصرف است ،تذکر لازم داده می شود.

تعرفه پلکانی برای مشترکان پرمصرف آب!

 نجمه سرباز-محمدزاده،در گفتگو با شهرآراآنلاین افزود: با مدیریت مصرف بهینه آب می‌توان از این شرایطی که در آن قرار داریم به راحتی عبور کنیم که بی‌شک این امر مستلزم همکاری تمام شهروندان است.

 وی با بیان اینکه  5 اکیپ  مروجان بهینه مصرف آب از صبح تا شب در سطح شهر حضور دارند و چنانچه موردی را مشاهده کردند حتما تذکر می‌دهند،خاطرنشان کرد:قرارگرفتن موقعیت شهر مشهد در وضعیت خشک و نیمه خشک و با توجه به کاهش نزولات جوی باعث شده تا سازگاری با مقوله کم آبی از سوی وزارت نیرو مورد توجه قرار گیرد و به صورت جدی‌تر دنبال شود.

به گفته وی،بر همین اساس به دنبال کاهش منابع آبی و اهمیت آب شرب ،شرکت آبفای مشهد گروههای مروجان مصرف بهینه آب را در سطح شهر مطابق همه ساله تشکیل داده و این گروههای مروج در شهر با مصادیق رفتار پرمصرف مشترکان مانند حیاط‌شویی، شست و شوی جلوی خانه،ماشین شویی و...برخورد می‌کند و تذکرات لازم به آنها ارائه می‌شود.حتی بروشور و پوستر در خصوص تبعات بی‌آبی و کم‌آبی در شهر به آنها ارائه می‌شود تا با وضعیت آب آشنا شوند.
علاوه بر این شهروندان می‌توانند چنانچه در همسایگی خود مشترک پرمصرفی را مشاهده کردند با تلفن122تماس بگیرند و اطلاع دهند.
مدیر دفتر روابط عمومی و آموزش همگانی شرکت آبفای مشهد در ادامه تصریح کرد:برای مشترکان خاص مثل ادارات دولتی و غیردولتی ،گروههای مروج مراجعه می‌کنند و مواردی را که رفتار مصرف بهینه آب باشد ارائه می‌دهند و یا در تابلوی اعلانات آنها نکات لازم در خصوص مصرف بهینه آب ارائه می‌شود.
 علاوه بر این آبخوری‌ها و سرویس‌های بهداشتی 50دستگاه دولتی و نیمه ‌دولتی در شهر به لوازم کاهنده مصرف تجهیز شدند و این طرح با تجهیز تمام دستگاههای دولتی و غیردولتی در مشهد ادامه داد.این لوازم تا30درصد کاهش مصرف آب را به دنبال دارد.

به گفته وی،هر شهروند در شبانه روز120لیتر آب مصرف می کند که متوسط هر خانوار5نفری در ماه به 19تا20مترمکعب می‌رسد.تعرفه ها بر اساس الگوی مصرف محاسبه می‌شود ،یعنی هر چقدر این میزان از حد استاندارد بالا رود،تعرفه هم پلکانی محسوب می‌شود.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی