کد خبر : 84937
/ 07:04
با پیگیری شهرداری مشهد از ٢ ماه آینده تاکسی‌رانان جدید به فهرست بیمه اضافه می‌شوند

پایان انتظار ۵ ساله تاکسی‌رانان برای بیمه شدن

دی‌ماه سال گذشته شهرآرا در گزارشی با تیتر « تاکسی‌رانان در انتظار بیمه» به مشکل بیمه راننده‌های تاکسی‌رانی پرداخت. جان کلام آن گزارش بیمه نشدن راننده‌های تاکسی‌رانی از سال ٩٢ بود.

پایان انتظار ۵ ساله تاکسی‌رانان برای بیمه شدن

خسروی-شهرآراآنلاین،در آن گزارش مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی مشهد گفته بود که از سال ٩٢ به بعد ماه‌ به‌ ماه فهرست تمام راننده‌هایی که پس از گرفتن پروانه به مجموعه تاکسی‌رانی مشهد اضافه شدند، برای سازمان تأمین اجتماعی ارسال شد. با این حال به دلیل نبود اعتبار لازم فهرست بیمه راننده‌ها تأیید نمی‌شد.سیدمهدی علوی‌مقدم در آن گزارش به مکاتبات شهرداری مشهد با وزارت کشور و نماینده‌های مجلس درباره موضوع حق سهم پرداختی دولت در حوزه بیمه رانندگان و لحاظ کردن این موضوع در بودجه‌های سنواتی اشاره کرد.

 تکذیب خبر قطع شدن بیمه

چند روزی است که زمزمه قطع بیمه تاکسی‌رانان و خویش فرما شدن بیمه آن‌ها مطرح است. در پیگیری قول مسئولان به مردم، آخرین جزئیات و نتایج مکاتبات شهرداری با وزارت کشور و نیز زمزمه‌های مطرح شده مبنی بر قطع بیمه رانندگان را از مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری جویا شدیم.

سیدمهدی علوی‌مقدم با قطعیت خبر قطع شدن بیمه رانندگان و خویش‌فرما شدن آن‌ها را تکذیب می‌کند و می‌گوید: سازمان تاکسی‌رانی چطور می‌تواند بیمه رانندگان خود را قطع کند در حالی که تلاش می‌کنیم بیمه آن‌ها برقرار شود.

مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی شهرداری مشهد در ادامه به روند طولانی بیمه نشدن تعداد زیادی از راننده‌ها اشاره می‌کند و می‌گوید: به دلیل تأمین نشدن اعتبارات لازم از سوی دولت، از سال ٩٢ موضوع بیمه رانندگان تاکسی با مشکل مواجه شد.

او ادامه می‌دهد: با این شرایط بیمه تأمین‌اجتماعی رانندگان از سال ٩٢ برای متقـــاضیـان جدید متوقف شد. حتی زمزمه‌ها و اظهارات بعضاً صریحی وجود داشت که بیمه متقاضیان قبلی نیز قطع شود.علوی‌مقدم تصریح می‌کند: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که از طرف شهرداری مشهد صورت گرفت، از حدود یک ماه قبل مقرر شد تا بیمه راننده‌های قدیمی ادامه داشته باشد. علاوه بر آن راننده‌هایی که از سال ٩٢ ثبت‌نام کردند و بیمه نشدند نیز مشمول بیمه می‌شوند.

بیمه شدن جاماندگان از دو ماه دیگر

مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی تعداد راننده‌های در فهرست انتظار بیمه را هزار و ۴٠٠ نفر اعلام می‌کند و می‌افزاید: افرادی که از سال ٩٢ برای بیمه ثبت‌نام کردند و در سامانه تاکسی‌رانی مشهد فعال هستند ظرف دو ماه آینده بیمه

می‌شوند.علوی‌مقدم ادامه می‌دهد: در اجرای طرح «پایش» بیمه رانندگان تاکسی، تمام تاکسی‌رانان دارای سوابق بیمه و متقاضیان جدید بیمه تاکسی‌رانان که تاکنون در سامانه جامع سازمان تاکسی‌رانی ثبت‌نام و تکمیل پرونده کرده‌اند، ملزم به ثبت‌نام هستند.

او ادامه می دهد: البته با توجه به اطلاع قبلی تقریبا بیشتر رانندگان در این طرح ثبت‌نام کرده‌اند.علوی‌مقدم می‌گوید: در این طرح بیمه فقط راننده‌های تاکسی می‌توانند بیمه شوند. بر اساس بررسی‌های انجام شده برخی از افرادی که در صنوف دیگر مشغول فعالیت هستند به منظور استفاده از خدمات بیمه به دریافت دفترچه تاکسی‌رانی اقدام کردند که با بررسی انجام شده این افراد از فهرست بیمه حذف می‌شوند. بنابراین فقط راننده‌های واقعی و مستمر مشمول بیمه می‌شوند.

 هنوز سامانه باز است

مدیرعامل سازمان تاکسی‌رانی خاطرنشان می‌کند: سامانه ثبت‌نام هنوز باز است بنابراین اگر راننده‌ای ثبت‌نام نکرده است می‌تواند به یکی از شرکت‌های حمل و نقل سازمان تاکسی‌رانی مراجعه و پرونده خود را تکمیل کند.علوی‌مقدم درباره نحوه تشخیص راننده تاکسی از غیر راننده این طور توضیح می‌دهد: سامانه «پایش» -بیمه رانندگان- به لینک‌های دیگر متصل است که با توجه به این اتصال به راحتی می‌توان فهمید که یک فرد در چه مشاغلی فعال بوده است. 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی