• خانه
  • خراسان رضوی
  • پلمب ٧۶ دستگاه بازی در شهربازی‌های مشهد/ خروج غیر استانداردها از‌ گردونه‌ تفریح
کد خبر : 84941
/ 08:27

پلمب ٧۶ دستگاه بازی در شهربازی‌های مشهد/ خروج غیر استانداردها از‌ گردونه‌ تفریح

«سرانه استاندارد فضاهای گردشگری تفریحی و رسیدن به آن در ایران هنوز مطرح نشده است»؛ این را معاون گردشگری خراسان رضوی در حالی بیان کرد که همین دیروز ٧۶ دستگاه در شهربازی‌های مشهد به دلیل استاندارد نبودن پلمب شدند و در نتیجه ٧۶ دستگاه از گردونه تفریحات و گردشگری مشهدی‌ها خارج شد.

پلمب ٧۶ دستگاه بازی در شهربازی‌های مشهد/ خروج غیر استانداردها از‌ گردونه‌ تفریح

سرانه فضای گردشگری یا اوقات فراغت برای هر فرد، هنوز از نظر کارشناسان در این حوزه عدد دقیقی ندارد. به‌طوری که در تماس خبرنگار شهرآرا با کارشناسان این حوزه، استاندارد آن بین اعداد ١٧ تا ٢۵ مترمربع اعلام شد! علاوه بر این موضوع، هنوز مشخص نیست مشهد در زمینه فضاهای گردشگری دقیقا در چه وضعیتی قرار دارد.
به گفته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، در گذشته مشهد فقط به سمت گسترش مراکز اقامتی و پذیرایی در حرکت بود و بنابراین اکنون فضاهای تفریحی شهر بسیار کم است؛ به همین دلیل از هر سرمایه‌گذاری در زمینه‌های گردشگری و تفریحی استقبال می‌شود. یوسف بیدخوری البته این را اضافه کرد که مشهد بعد از تهران فضاهای خوبی برای گردشگری و تفریح دارد. او برای توجیه حرف خود مثال‌هایی از مجموعه‌های آبی مطرح کرد. روز گذشته خبری هم مبنی بر پلمب ٧۶ دستگاه شهربازی در مشهد منتشر شد. این اولین باری نیست که دستگاه‌های شهربازی به دلیل استاندارد نبودن پلمب می‌شود. آخرین بار اوایل فروردین امسال بود که خبر پلمب دو شهربازی سرپوشیده واقع در دو مجتمع تجاری مشهد منتشر شد. تعطیلی ۶ ساله کوهستان پارک شادی هم در دوره‌های مختلف و به بهانه‌های گوناگون سوژه رسانه‌ها بوده است.
مدیرکل استاندارد خراسان رضوی درباره پلمب وسایل بازی در شهربازی‌های مشهد به شهرآرا گفت: از ابتدای امسال تا ١۵ تیر ٧۶ وسیله و تجهیزات شهربازی‌های مشهد به دلیل دریافت نکردن تأییدیه‌های ایمنی و استاندارد پلمب شدند.
محمد رضا جمیع این را هم اضافه کرد که در این مدت از ٢۴١ وسیله و تجهیزات تفریحی و بازی در ٣۶ محل و شهربازی بازدید و برای ١۴٧ وسیله بازی مجوز بهره‌برداری صادر شد.
او درباره نحوه نظارت بر دستگاه‌های شهربازی اظهار کرد: ابتدا دستگاه‌های شهربازی توسط اداره کل استاندارد بازرسی می‌شوند و در صورت تطابق با ضوابط این اداره کل بهره‌برداری خواهد شد؛ در غیر این صورت نیز مالک دستگاه توبیخ و خود دستگاه پلمب
می‌شود.
جمیع ادامه داد: این بازدیدها به صورت سالانه انجام می‌شود و البته بازرسی‌های ادواری نیز به صورت هر سه ماه یک بار وجود دارد.او درباره شهربازی پارک ملت نیز، گفت: بیشتر دستگاه‌های این شهربازی نشان استاندارد دارند و شهروندان باید به تأییدیه توجه کنند. استاندارد بر روی دستگاه و تاریخ اعتبار آن  
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی