کد خبر : 84943
/ 08:37
طی ٢روز گذشته ٣حادثه مشهدی‌ها و مسافران اصفهانی را غافلگیر کرد

داغ شدن تنور حوادث در مشهد

یک سانحه رانندگی، مسافران اصفهانی را در جاده‌های منتهی به مشهد شوک زده کرد و دو حادثه در شهر، آتش‌نشانان را به کمک شهروندان کشاند.

داغ شدن تنور حوادث در مشهد

 

سیرجانی-شهرآراآنلاین،مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی مشهد در خصوص دو حادثه رخ داده گفت: در پی اعلام خبری مبنی بر وقوع آتش‌سوزی در خیابان ابوذر‌غربی بلافاصله گروهی از مأموران اطفای حریق و نجاتگران آتش‌نشانی به محل حریق اعزام شدند.

وی افزود: با حضور مأموران در محل مشاهده شد که طبقه اول یک ساختمان مسکونی چهار‌طبقه دچار حریق شده و زبانه‌های آتش در حال سرایت به دیگر طبقات است.

جعفری تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی پس از بررسی اجمالی محل، خود را به کانون حریق رساندند و با ایمن‌سازی و قطع جریان برق و گاز با استفاده از تجهیزات اطفایی به مهار آتش اقدام کردند و مانع از گسترش آن به دیگر قسمت‌های این واحد و طبقات بالایی آن شدند.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی مشهد ادامه داد: دود ناشی از این آتش‌سوزی راه‌پله‌های این ساختمان چهار‌طبقه را فرا گرفته بود که با تلاش مأموران اهالی به سرعت به پشت‌بام هدایت شدند و سپس به وسیله نردبان آتش‌نشانی به سطح زمین منتقل شدند.

وی بیان کرد: طبق بررسی‌های انجام شده کارشناسان آتش‌نشانی علت این حادثه اتصالی برق کولر‌گازی و حریق آن اعلام شده است.

سقوط بالابر در یک مجموعه اقامتی

جعفری در ادامه به حادثه سقوط بالابر پارکینگ در یک مجموعه اقامتی اشاره کرد و گفت: بنابر اعلام نیروهای آتش‌نشانی این بالابر به همراه یک خودرو سواری از طبقه همکف این پارکینگ به طبقه منفی دو سقوط کرد و دچار حادثه شد. مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی مشهد افزود: در این حادثه دو نفر از سرنشینان خودرو در کابین این وسیله نقلیه محبوس و مجروح شدند. جعفری ادامه داد: عملیات رهاسازی حادثه‌دیدگان از کابین خودرو با تلاش تیم امداد و نجات ایستگاه‌های شماره ٢‌و ٢۴‌آتش‌نشانی صورت گرفت و حادثه‌دیدگان تحویل تکنسین‌های اورژانس شدند. علت بروز این حادثه در دست بررسی است.

جنگ غول‌های جاده جان گرفت

همچنین در پی بروز یک سانحه رانندگی، یک دستگاه اتوبوس مسافربری با دو خودروی سنگین در جاده سبزوار برخورد کرد.

در پی اعلام این حادثه، بلافاصله تیمی از ماموران امدادی به همراه عوامل انتظامی و پلیس‌راه به محل حادثه واقع در جاده سبزوار به شاهرود اعزام شدند.با حضور ماموران در صحنه و انجام بررسی‌های اولیه مشخص شد یک دستگاه اتوبوس مسافربری که از اصفهان به سمت مشهد در حرکت بوده در کیلومتر ١٠‌سبزوار با دو دستگاه خودروی کامیون برخورد کرده و دچار خسارت زیادی شده است.

بررسی‌های امدادگران نیز حاکی از آن بود که ده‌ها نفر از مسافران این اتوبوس مسافربری داخل کابین این خودروی سنگین مصدوم و محبوس شده‌اند و همه حادثه‌دیدگان با تلاش تکنسین‌های اورژانس به مرکز درمانی منتقل شدند. به گفته سعید فکور، مسئول روابط‌عمومی مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی سبزوار، متاسفانه در این سانحه جاده‌ای سرنشین یکی از کامیون‌ها در دم جان باخت و از تعداد ۴٨مصدوم این سانحه رانندگی، ١١نفر به دلیل شدت جراحات وارده به بیمارستان اعزام شدند.

 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی