کد خبر : 84945
/ 08:43

۵٠٠پرونده قتل به سازش ختم شد

معاون رئیس قوه‌قضائیه گفت: برنامه‌های خوبی برای کاهش درگیری و تشنج در جامعه اجرایی شده است که در این رابطه موفق به ختم بخیر‌شدن ۵٠٠‌پرونده قتل در کشور طی سال گذشته شده‌ایم.

۵٠٠پرونده قتل به سازش ختم شد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل ازفارس، حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین محمدمهدی احمدی میانجی گفت: در راستای کاهش درگیری و تشنج در جامعه برنامه‌های خوبی اجرایی شده است که در این رابطه موفق شده‌ایم ۵٠٠‌پرونده قتل در کشور را طی سال گذشته به صلح و سازش ختم کنیم.

وی افزود: آمار بالایی از پرونده‌های قومی مختلف با موضوع قتل و خون‌ریزی در نزاع دسته‌جمعی، موجود است که به صلح و سازش ختم شده و این مسئله نویدبخش اثرات خوب برنامه‌های فرهنگی انجام‌ شده است.

معاون رئیس قوه‌قضائیه ادامه داد: در رابطه با آزادی زندانیان غیرعمد نیز اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است که در این راستا می‌توان به آزادی ١٠‌هزار زندانی در کشور طی یک‌سال گذشته اشاره کرد. وی گفت: درباره همین آزادی زندانیان یکی از اعضای شورای حل‌اختلاف شهر گنبد با هزینه شخصی خود ۴٣٠‌زندانی را در طول سال ٩۶‌آزادکرده است که این نیز اقدامی مناسب و در‌خور تقدیر می‌باشد.

وجود ٣میلیون پرونده در شورای حل‌اختلاف

احمدی میانجی با اشاره به اینکه طبق ارزیابی‌های انجام‌ شده در شورای حل‌اختلاف سراسر کشور بیش از سه‌میلیون‌و ۵٠٠‌هزار پرونده وجود دارد، تصریح کرد: با توجه به اینکه ۵٠٠‌پرونده به صلح و سازش ختم شده است، می‌توان گفت در این رابطه آمار بدی نداریم، هرچند باید تلاش خود را برای کاهش روزافزون تعداد شکایات و کم‌شدن تشنج‌ در سطح جامعه به انجام برسانیم. رئیس شورای حل‌اختلاف کشور در ادامه گفت: به نظر می‌رسد مردم از شورای حل‌اختلاف بیش از دادگستری رضایت داشته باشند.

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی