• خانه
  • ورزشی
  • ۱۰۰۰ کیلومتر دوندگی به عشق علی بن موسی الرضا (ع)
کد خبر : 84953
/ 11:49

۱۰۰۰ کیلومتر دوندگی به عشق علی بن موسی الرضا (ع)

دوندگان جاده ولایت پس از ۱۰۰۰ کیلومتر دوندگی به عشق علی بن موسی الرضا (ع) به شهر دارالعباده یزد رسیدند

۱۰۰۰ کیلومتر دوندگی به عشق علی بن موسی الرضا (ع)

حمید مداحی – شهرآراآنلاین، نهمین روز از حرکت دوندگان جاده ولایت هم‌زمان با سحرگاه روز یکشنبه ۲۴ تیرماه آغاز شد.

کاروان جاده ولایت پس از استراحت در روستای تاریخی توران پشت، صبح دیروز این روستا را به مقصد شهر یزد ترک کرد.

در اولین روز از دهه کرامت و هم‌زمان با ولادت حضرت معصومه (س)، شوروحال معنوی کاروان بیش از پیش شد. کاروان جاده ولایت در مسیر یزد در دو قدمگاه امام رضا (ع) در شهرهای اسلامیه و تفت توقف کرد و مورد استقبال پرشور مردم و مسئولان قرار گرفت.

حجت الاسلام غفاری، امام جمعه شهر تفت، در مراسم استقبال گفت: این روزها که دشمن در پی نفوذ به اعتقادها و باورهای مذهبی مردم است، حرکت این کاروان در شهرها و روستاها باعث ایجاد موج معنویت در جامعه می شود.

همچنین مردم زیادی برای استقبال از کاروان به محل قدمگاه ها آمده بودند و شوروحال خاصی بین مردم ایجاد شده بود. دوندگان کاروان ولایت نیز با اهدای نمک و نبات متبرک به مردم از آن ها طلب دعای خیر کردند.

در ادامه حرکت، کاروان به سمت یزد راهی شد و بعد از ظهر دیروز به شهر یزد رسید. کاروان جاده ولایت عصر دیروز در حرم امامزاده جعفر حضور یافت و پرچم حرم مطهر امام رضا(ع) را در این امامزاده به اهتزاز درآورد.

پس از این برنامه، دوندگان کاروان جاده ولایت به سمت مسجد حظیره رهسپار شدند و در این مسجد مزار سومین شهید محراب، آیت ا... صدوقی را گل‌باران کردند.

پس از اقامه نماز مغرب و عشا در مسجد حظیره، کاروان جاده ولایت در مراسم بزرگ اجرای حرکات باستانی که به‌صورت هم‌زمان توسط بیش از هزار باستانی‌کار اجرا می‌شد، شرکت کرد و اعضای کاروان در ابتدای مراسم به قرائت صلوات خاصه امام‌رضا(ع) پرداختند.

از نکات درخورتوجه برنامه عصر دیروز در یزد، همراهی یک تیم ۵۰ نفره دوچرخه‌سوار از هیئت دوچرخه سواری استان یزد در کنار کاروان بود.

محسن بهرامی، مدیر فنی جاده ولایت، گفت: تاکنون حدود ۱۰۰۰ کیلومتر از مسیر ۲۳۰۰ کیلومتری جاده ولایت طی شده است. امسال با توجه به حرکت کاروان به سوی شهر بافق، طول مسیر ۳۰۰ کیلومتر نسبت به سال‌های گذشته افزایش داشته است.

دوندگان جاده ولایت امروز را نیز در شهر یزد حضور خواهند داشت و در چندین برنامه فرهنگی دیگر شرکت خواهند کرد.   

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی