کد خبر : 84956
/ 12:27

جودو و یادآوری روزی تلخ

۹ سال از مرگ جودوکاران نوجوان ملی‌پوش گذشت

جودو و یادآوری روزی تلخ

شهرآراآنلاین، روزهای پایانی تیرماه برای جامعه جودوی کشور یادآور خاطره‌ای تلخ و فراموش‌نشدنی خواهد بود و باوجود گذشت ۹ سال هنوز داغ ازدست‌دادن نوجوانان تازه و دلخراش به نظر می‌رسد.

پرواز شماره ۷۹۰۸ هواپیمایی کاسپین که با ۱۶۸ مسافر روز ۲۴ تیرماه ۸۸ ، عازم ایروان در ارمنستان بود، ساعت11:38 دچار سانحه شد و حوالی قزوین سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان باختند. وحید ابراهیمی (وزن 51- کیلوگرم)، ایمان زینی‌وند (‌وزن 55- کیلوگرم)، حسین بناء (‌وزن 60- کیلوگرم)، سعید رسولی (وزن 66- کیلوگرم)، مصطفی صباغی (وزن 73- کیلوگرم)، یحیی باقرپور (وزن 81- کیلوگرم)، مصیب عزیزاللهی (وزن 90- کیلوگرم) و علیرضا لشکری (وزن 90+ کیلوگرم) به‌همراه علی بهرامی به‌عنوان سرمربی و علی محدث مربی تیم ملی، اعضای تیم ملی جودوی نوجوانان کشورمان بودند که در این سانحه جان خود را از دست دادند. بروز سانحه سقوط هواپیمای مسافربری و درگذشت اعضای تیم ملی جودو به‌همراه اعضای کادر فنی حادثه‌ای بسیار تلخ و دلخراش در آن زمان موجب تأثر شدید و اندوه فراوان ملت ایران به‌ویژه جامعه ورزش کشور شد و واکنش مقام معظم رهبری را نیز درپی داشت.

در کنار ضایعه روحی ازدست‌رفتن اعضای تیم ملی جودو، این سانحه باعث شد جودوی ایران برخی از امیدهای آینده خود را از دست بدهد که بخش عمده‌ای از مشکلات فنی و خالی‌بودن تیم‌های ملی تا چند سال بعد را می‌توان به ازدست‌رفتن آن تیم اشاره کرد. ضایعه‌ای که جودوی ایران به‌جرئت باید گفت تاکنون موفق به جبران آن نشده است.   

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی