• خانه
  • اجتماعی
  • تاریک‌خانه آتلیه‌های غیرمجاز/ اتحادیه می گوید چک کردن مجاز یا غیرمجاز با خود مردم است!
کد خبر : 84963
/ 13:31

تاریک‌خانه آتلیه‌های غیرمجاز/ اتحادیه می گوید چک کردن مجاز یا غیرمجاز با خود مردم است!

مالک آتلیه گفت «هزینه فیلم و عکس با کیفیت خوب نزدیک سه میلیون تومان برایتان تمام می‌شود.» وقتی با کلی ذوق و شوق به این آتلیه برای گرفتن فیلم و عکس عروسی رفتیم با خیالی راحت و بدون احساس تعهد گفتند «فیلم شما پاک شده است». با این جمله از بهترین شب زندگی که برای هر فرد یک‌بار تکرار می‌شود هیچ فیلم و عکسی نداریم.

تاریک‌خانه آتلیه‌های غیرمجاز/ اتحادیه می گوید چک کردن مجاز یا غیرمجاز با خود مردم است!

«اردیبهشت ماه سال ٩۵ بود که برای هماهنگ کردن عکاس و فیلم‌بردار مجلس عروسی‌مان به یک آتلیه معروف در مشهد رفتیم. مالک آتلیه گفت «هزینه فیلم و عکس با کیفیت خوب نزدیک سه میلیون تومان برایتان تمام می‌شود.» وقتی با کلی ذوق و شوق به این آتلیه برای گرفتن فیلم و عکس عروسی رفتیم با خیالی راحت و بدون احساس تعهد گفتند «فیلم شما پاک شده است». با این جمله از بهترین شب زندگی که برای هر فرد یک‌بار تکرار می‌شود هیچ فیلم و عکسی نداریم. بماند که دو سال از این ماجرا گذشته است و مدام از پله‌های اداره اماکن، تعزیرات و اتحادیه بالا و پایین رفتیم اما نه تنها آتلیه خسارت این اقدام خود را نداد حتی از دادن همان مبلغ واریز شده بابت هزینه فیلم و عکس نیز خودداری کرد.

پلمب کردند اما جای دیگر آتلیه زد
این بخشی از حرف دل یک شهروند مشهدی است که در تماس با روزنامه شهرآرا می‌خواهد تا با طرح این موضوع در روزنامه جدا از آگاهی مردم، مسئولان و متولیان امر نیز شش‌دانگ حواسشان به تاریک‌خانه آتلیه بدون مجوز یا متخلف باشد. او می‌گوید: «در این مدت تنها کاری که اتحادیه انجام داد پلمب این آتلیه اسم‌ و رسم‌دار بود. اما بعد از گذشت مدتی متوجه شدیم این فرد به راحتی در یک جای دیگر مشغول به کار است.»

چک کردن مجاز یا غیرمجاز با خودتان
رئیس هیئت‌ مدیره اتحادیه عکاسان و فیلم‌برداران مشهد در گفت‌وگو با شهرآرا همان ابتدا از مردم می‌خواهد قبل از مراجعه به آتلیه‌ها سری به سایت اتحادیه بزنند و فهرست آتلیه‌های مجاز را مشاهده کنند.
محمدعلی دائمی می گوید: در غیر این صورت مسئول عواقب بعدی، خود مشتریان هستند.به گفته این مسئول باید میان فروشنده و مالک آتلیه قرارداد منعقد شود تا اگر بر اساس قرارداد، تخلفی صورت پذیرد امکان رسیدگی به تخلف انجام شده در کمیسیون شکایات اتحادیه عکاسان و فیلم‌برداران مشهد وجود داشته باشد.
او تأکید می‌کند: برپایه این قرارداد اگر مفاد آن اجرایی نشود و یا آنکه تخلفی از سوی آتلیه صورت پذیرد آتلیه‌دار باید غیر از مبلغی که از مشتری دریافت کرده است خسارت آن را هم بپردازد.

آمار دقیقی از غیرمجازها وجود ندارد
وی ضمن بیان اینکه مجوز فعالیت آتلیه باید در معرض دید مشتریان نصب شده باشد، می‌گوید: نمی توان آمار دقیقی از تعداد آتلیه‌های غیرمجاز شهر ارائه داد ولی کمیسیون بازرسی اتحادیه عکاسان با کمک گزارش‌های مردمی و گشت‌های بازرسی، این واحدها را شناسایی و با آن‌ها برخورد می‌کنند.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی