کد خبر : 84987
/ 08:00
بازدید جمعی از مدیران شهرآرا از یک مؤسسه توان‌بخشی

مهمانی دختران همدم

این هفته که به نام بهزیستی گره خورده است، بیشتر دیده می‌شوند، بیشتر آواز می‌خوانند و بیشتر می‌خندند. همدم ۴٠٠ دختر دارد که این روزها به مناسبت هفته بهزیستی از مدیران و مسئولان مختلفی میزبانی می‌کنند. همین روز گذشته بود که جمعی از مدیران شهرآرا هم به دیدنشان رفتند. از سازمان تأمین اجتماعی، گروه‌های تشریفات و... هم برای نو کردن دیدار آمده بودند.

مهمانی دختران همدم

به گزارش شهرآراآنلاین،در این دیدار ندا برایمان دکلمه خواند، تکتم ما را با آوازش برد به حال‌و‌هوای حرم امام رضا (ع)، فریده همیشه لبخند می‌زد و یاد داد که خندیدن سخت نیست، زینب خالصانه دعا کرد و هر یک از دخترهای آنجا به ما یادآوری کردند که هنوز مهربانی هست و تا وقتی هست باید آفتاب را به خانه‌هایمان دعوت کنیم.

در ابتدای حضور ما در این مؤسسه، مجید خرمی، مدیرعامل موسسه فرهنگی شهرآرا، با مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره مؤسسه توانبخشی همدم به گفت‌وگو نشست و برای ارائه هر گونه خدمت اعلام آمادگی کرد.

علی‌اکبر صابری‌فر، رئیس هیئت مدیره مؤسسه توانبخشی همدم، نیز از مشکلات و گرفتاری‌های این روزهای مؤسسه گفت.

او به موضوع افزایش قیمت دلار اشاره کرد و افزود: این مسئله داروها و تجهیزات مورد نیاز برای نگهداری فرزندان این موسسه را بسیار گران کرده است. ٨٠ دختر در بخش ایزوله این مؤسسه نگهداری می‌شوند و امکانات محدودی دارند. برای مثال این افراد در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند و تمام وقت بر روی تخت‌ هستند، بنابراین باید تخت‌های متحرک مناسبی داشته باشند تا از ایجاد زخم بستر جلوگیری شود.صابری‌فر بیان کرد: دختران همدم به بیماری‌های مختلف گوارشی و ریوی نیز مبتلا می‌شوند اما تأمین مسائل مادی آن سخت است؛ برخی از بیماری‌ها نیاز به جراحی دارد و پزشک متخصص به صورت رایگان این عمل را انجام می‌دهد با این حال تأمین هزینه بیمارستان دشوار است.

وی تصریح کرد: ۴٠٠ نفر در این مرکز نگهداری می‌شوند و به دلیل اینکه هیچ فرزندی از این مرکز خارج نمی‌شود، برخی از دخترانی که از بهره هوشی بالاتری برخوردارند در خوابگاه جداگانه زندگی می‌کنند.او از شهرآرایی‌ها خواست تا به گوش شهروندان برسانند افرادی که قصد کمک به این مرکز دارند، این کمک‌ها را به صورت نقدی انجام دهند، زیرا تهیه دارو و تأمین سلامت فرزندان بسیار مهم است.

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی