کد خبر : 84990
/ 10:57

دویدن تا بهشت

مسن‌ترین دونده جاده ولایت که چند روز پیش در شهرستان اقیلد دچار حادثه شده بود، درگذشت. اصغر ریگی که در همه دوره‌های جاده ولایت حضور داشت، در سانحه تصادفی که چند روز پیش رخ داد، به کما رفت و دیروز به دیار باقی شتافت.

دویدن تا بهشت

حمید مداحی- شادروان علی‌اصغر ریگی، از دونده‌های باسابقه دوومیدانی استان و از ورزشکاران بنام ارتش بود که پس از سال‌ها خدمت در این نهاد مقدس بازنشسته شده بود. وی در زمان فوت 59سال داشت و در آخرین سالی که توانست در مسیر جاده ولایت گام بردارد، همچون سال‌های گذشته فعال، خوش‌اخلاق و مردم‌دار بود.
حادثه‌ای که منجر به فوت مرحوم ریگی شد، در عصر روز ۲۲ تیرماه اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود که کاروان در مسیر محل استقبال قرار گرفته بود که ناگهان موتورسیکلتی با دو سرنشین از کوچه فرعی به انتهای کاروان نزدیک شد و با مرحوم به‌شدت برخورد کرد. بلافاصله بعد از این حادثه، ریگی که به‌شدت از ناحیه سر آسیب دیده بود، به بیمارستان آباده منتقل شد و متأسفانه پس از سه روز، بعد‌ازظهر دیروز در بیمارستان آباده درگذشت.
سرهنگ ریگی از بنیان‌گذاران کاروان جاده ولایت بود و در 9 سال برگزاری این کاروان حضوری مؤثر در برنامه‌ریزی‌های قبل و بعد از برگزاری کاروان داشته است. از افتخارات این دونده می‌توان به حضور در تمام دوران هشت سال دفاع مقدس در جبهه‌های حق علیه باطل اشاره کرد. شادروان ریگی متولد۱۳۳۸ بود و پنج فرزند از او به یادگار مانده است.
مهدی هوشیاران، از همراهان او، که هر 9 سال را کنار هم در جاده ولایت دویدند، دراین‌رابطه گفت: سال گذشته سرهنگ ریگی مسابقه دو برگزار کرد و تمامی مدال‌ها و کاپ‌های قهرمانی خود را بین شرکت‌کنندگان تقسیم کرد و هیچ‌چیز برای خود نگه نداشت.

 ادامه مسیر کاروان جاده ولایت
با اینکه حادثه تلخ درگذشت مرحوم ریگی، کل کاروان را تحت‌تأثیر خود قرار داده و موجب ناراحتی و افسردگی همگان شده بود، دوندگان جاده ولایت به مسیر خود ادامه دادند. آن‌ها در دهمین روز از کاروان جاده ولایت در چند مراسم فرهنگی حضور پیدا کردند. صبح دیروز، اعضای کاروان جاده ولایت در مراسم آزادی دو مددجوی کانون اصلاح و تربیت حاضر شدند و رنگ‌وبوی معنوی به این مراسم بخشیدند. در این مراسم که با محوریت دهه کرامت و استقبال از کاروان جاده ولایت برگزار شد، گروهی از مددجویان کانون اصلاح و تربیت یزد به اجرای شعرخوانی برای علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) پرداختند.
در پایان مراسم از طرف کاروان جاده ولایت نبات و نمک متبرک به مددجویان و مسئولان حاضر اهدا شد. در این مراسم، رئیس شورای شهر یزد، مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان یزد و تنی چند از مسئولان شهری و استانی یزد حاضر بودند. پس از این برنامه دوندگان کاروان در مؤسسه خیریه کودکان سرطانی محک حاضر شدند و به عیادت این کودکان رفتند. در این مراسم پس از قرائت زیارت خاصه امام‌رضا(ع) و مدح این امام همام، کودکان و والدین از پرچم حرم مطهر امام‌رضا(ع) تبرک جستند و به آن‌ها نبات و نمک متبرک آستان قدس رضوی اهدا شد.
همچنین در این مراسم سیدعباس حسینی، یکی از دوندگان کاروان جاده ولایت، که مجری کودک است، به اجرای برنامه شاد و مفرح کودکانه پرداخت و باعث ایجاد شورونشاط میان کودکان و خانواده‌ها شد. عصر دیروز نیز تنی چند از دونده‌ها به دیدار یکی از خانواده‌های شهید شهر یزد رفتند. دوندگان کاروان جاده ولایت صبح امروز شهر یزد را به مقصد بافق ترک کردند.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی