• خانه
  • ورزشی
  • پاس گل قهرمان لیگ به نماینده هتدبال بانوان مشهد!
کد خبر : 85004
/ 10:32
با کناره‌گیری قهرمان لیگ‌یک، فرصت صعود به لیگ برتر پیش روی تیم هیئت طرقبه‌وشاندیزقرار گرفته است

پاس گل قهرمان لیگ به نماینده هتدبال بانوان مشهد!

قرعه‌کشی فصل جدید لیگ برتر هندبال بانوان روز شنبه 23تیر در فدراسیون هندبال برگزار شد، اما با انصراف یکی از تیم‌ها، فرصت برای حضور نماینده خراسان مهیا شده است.

پاس گل قهرمان لیگ به نماینده هتدبال بانوان مشهد!

سال گذشته مشهد میزبان مسابقات متمرکز لیگ دسته‌یک هندبال بانوان کشور بود که از خراسان دو نماینده با نام‌های مشکی‌پوشان و تیم هیئت طرقبه و شاندیز مشهد در لیگ شرکت کردند که تیم هیئت طرقبه‌وشاندیز موفق شد به نیمه‌نهایی صعود کند، اما درنهایت با اختلاف بسیار کم در رده چهارم جدول قرار گرفت و تیم‌های سوهان خودکار قم، هیئت البرز و سبزسوار بوشهر به‌عنوان تیم‌های اول تا سوم لیگ‌یک راهی لیگ برتر شدند.
اما حالا تیم قهرمان لیگ‌یک که حامی مالی خود را تغییر داده و قرار بود با نام تیم هندبال هدف پویان جوان قم در مسابقات شرکت کند، چند روز پیش به‌دلیل مشکلات و نبود حامی مالی از حضور در لیگ برتر هندبال زنان کشور در سال97 کناره‌گیری کرد. انصراف نماینده قم به‌دلیل مشکلات مالی سبب شده تیم‌های حاضر در فصل جدید لیگ برتر دستخوش تغییر شوند و حالا تیم طرقبه‌وشاندیز به‌عنوان تیم چهارم می‌تواند راهی لیگ برتر شود.
در مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر، نمایندگان هفت تیم از هشت تیمی که نام آن‌ها در جدول قرار دارد، حضور داشتند و نماینده تیم هندبال استان قم حضور پیدا نکرد، اما مقرر شد نام نماینده قم به‌عنوان تیم هشتم در جدول باقی بماند. براین‌اساس درصورتی‌که نماینده قم به‌طورقطع در لیگ حاضر نشود، این فرصت به نماینده خراسان رضوی داده می‌شود و درصورتی‌‌که نماینده هندبال خراسان رضوی نیز نتواند در لیگ حضور یابد، لیگ با هفت تیم برگزار می‌شود. از دوم شهریور‌ماه نیز لیگ برتر هندبال بانوان آغاز خواهد شد و تیم‌ها حدود یک ماه برای آماده‌سازی زمان  پیش‌رو  دارند.

 همه‌چیز به حامی مالی بستگی دارد
مهلا حیدری، سرمربی تیم هندبال هیئت  طرقبه‌وشاندیز درباره وضعیت این تیم اظهار کرد: با توجه به این خبر، برنامه و ترکیب پیشنهادی تیم را به حامی مالی و باشگاهی که در لیگ یک نیز حضور داشتند، ارائه داده‌ایم که شرایط در حال بررسی است و باید منتظر پاسخ باشگاه باشیم.
وی ادامه داد: در این مدت بین تمرینات تیم فاصله افتاده است و چند نفر از بازیکنانمان از تیم‌های دیگر پیشنهاد دارند و تست داده‌اند و باید زودتر وضعیت تیم مشخص شود. براساس تیمی که به باشگاه پیشنهاد دادیم، برای حضور موفق در لیگ برتر، نیمی از بازیکنان غیربومی هستند و مابقی هندبالیست‌های بومی خواهند بود. سرمربی تیم هندبال دختران استان درباره نام احتمالی این تیم گفت: باشگاه به‌دنبال ثبت نام خود بود و ممکن است تا آن زمان تغییراتی صورت گیرد، در غیر این‌صورت با همان نام هیئت طرقبه و شاندیز در مسابقات شرکت می‌کنیم.
حیدری با اشاره به هزینه‌های یک تیم بانوان در لیگ برتر گفت: با توجه به هزینه‌های سفر به استان‌های مختلف در طول فصل و اسکان و تغذیه، قطعا مبلغ درخورتوجهی خواهد شد، ازسوی‌دیگر به بازیکنان جذب‌شده و رقم قراردادهای آنان نیز بستگی دارد. هزینه ورودی مسابقات را هم باید به آن اضافه کرد و باید دید باشگاه با این هزینه‌ها موافقت می‌کند یا خیر.  وی درباره اینکه در صورت رضایت‌نداشتن حامی مالی برای حضور در لیگ برتر چه اتفاقی برای تیم خواهد افتاد، اظهار کرد: ازسوی فدراسیون احتمالا تیم پنجم برای حضور در لیگ برتر اعلام شده یا لیگ هفت‌تیمی برگزار می‌شود و در این صورت ما نیز تمرینات خود را برای حضور دوباره در لیگ دسته‌یک آغاز خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در خراسان رضوی استعدادهای زیادی در رشته هندبال وجود دارند به طوری که سال گذشته در لیگ یک وجود یک نماینده از استان کافی نبود و بازیکنانی که نتوانسته بودند جذب تیم مشکی پوشان شوند درخواست دادند تا یک تیم دیگر از خراسان در مسابقات حضور داشته باشد. تنها یک بازیکن چنارانی بود و باقی بازیکنان همگی بومی و مشهدی بودند و توانستند در مدت کوتاهی از تمرینات و تنها 15 جلسه، در کنار بازیکنان قدرتمند دیگر استان ها رقابت کنند و با فاصله نزدیک رده های اول تا سوم را واگذار کنند. به همین دلیل حتی خراسان توانایی حضور دو نماینده در لیگ برتر را دارد، همان‌طور که چند سال پیش چنین موضوعی رقم خورد اما مشکل اصلی هندبال استان نبود اسپانسر است. اکثر حامیان مالی گویا علاقه ای به لیگ هندبال به خصوص بانوان ندارند، در حالی که این رشته بسیار پویا بوده و ظرفیت بین المللی شدن را دارد به طوری که امسال دو نماینده از ایران در جام باشگاه های بانوان آسیا شرکت کردند.
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی