• خانه
  • فضای مجازی
  • بیشترین دعوای آپارتمان نشینان به علت پرداخت نکردن شارژ است/ اجباری درچهار دیواری!
کد خبر : 85009
/ 11:25

بیشترین دعوای آپارتمان نشینان به علت پرداخت نکردن شارژ است/ اجباری درچهار دیواری!

مشکلات آپارتمان‌نشینی امروز رنگ معضل به خود گرفته‌اند به گونه‌ای که اگر گذرتان به مراجع قضایی بیفتد دستگیرتان می‌شود که بعضا سر هیچ و پوچ یک پرونده قضایی تشکیل می‌شود و روند زندگی دو خانواده شاکی و متهم را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

بیشترین دعوای آپارتمان نشینان به علت پرداخت نکردن شارژ است/ اجباری درچهار دیواری!

ملیحه ابراهیمی یزدی: این روزها زندگی در خانه‌های ویلایی که خاطرات خانه‌های پدری دهه شصتی‌ها و خانه‌های کلنگی پدربزرگ و مادربزرگ‌های دهه هفتادی‌ها را زنده کند، تبدیل به یک رؤیا شده است. آرزوی چهار دیواری‌های اختیاری که بخش اعظمی از خاطرات کودکی‌مان را تشکیل می‌داد. اما امروز آن حوض‌های آبی پر ماهی، حیاط‌های سنگ فرش شده، باغچه‌های پر گل و درخت جایشان را به آسمان‌خراش‌هایی داده‌اند که آپارتمان، برج و... نام گرفته‌اند.
مشکلات آپارتمان‌نشینی امروز رنگ معضل به خود گرفته‌اند به گونه‌ای که اگر گذرتان به مراجع قضایی بیفتد دستگیرتان می‌شود که بعضا سر هیچ و پوچ یک پرونده قضایی تشکیل می‌شود و روند زندگی دو خانواده شاکی و متهم را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

از ارثیه پدری تا هر کی زودتر رسید!
قبول است که خودروتان در پارکینگ منزلتان شاخ است. این را هم قبول داریم که جانتان وصل است به این آهن‌پاره اما قرار نیست همسایه پراید مدل هفتادش را توی کوچه پارک کند چون شما و اهل و عیال سه تا خودروگران قیمت مدل بالا دارید.
خسته نشدید از اینکه هر روز زنگ طبقه دوم را زدید البته با چاشنی سر و صدا و دست آخر یقه به یقه شدید که بنده خدا خودروش را در حیاط بگذارد و شما در پارکینگ زیر ساختمان. به این بنده خدا چه ربطی دارد که آفتاب رنگ خودروتان را می‌سوزاند. جوری از حق و حقوقتان دفاع می‌کنید انگار همسایه ارثیه پدرتان را بالا کشیده‌ است!
راستی اصلا این توجیه خوبی نیست که هر کی زودتر بیاید منزل جای پارک خوب نصیب او می‌شود. این یک قانون من درآوردی است. بد نیست سری به سند ملکیتان بزنید و از محل دقیق جای پارک در آپارتمان مطلع شوید. شاید حق پارک شما همان حیاط باشد. خب روی خودروتان یک چادر بکشید.

منطقه ممنوعه!
حالا راه‌پله‌ها را گلدان‌آرایی کرده‌اید اشکالی ندارد البته که باید نظر دیگر همسایگان به‌ویژه آن‌هایی که از راه‌پله شما می‌گذرند جویا شوید اما قرار نیست هر وسیله ناکارآمد که در خانه‌تان جایی برایش پیدا نمی‌کنید در راه‌پله‌ها و پاگردها بچینید.
مورد داشته‌ایم طرف قابلمه‌های مسی و روحی بزرگ را در پاگرد طبقه‌اش گذاشته است وقتی همسایه اعتراض کرده است که این چه وضعی است مهمان خانه ما می‌رود و می‌آید و همچنین رفت و آمد برایمان سخت شده است و مجبوریم به سختی و پاورچین پاورچین از پله عبور کنیم، صدایتان را روی سرتان انداخته‌اید که کمر درد و پادردم. همینه که هست. اگر این وسیله را بخواهم شما می‌روید سه طبقه پایین از انباری برایم بیاورید؟
بماند که عده‌ای هم که طبقه آخر زندگی می‌کنند پشت‌بام را قبضه کرده‌اند و جوری برای دیگر طبقات جا انداخته‌اند که پشت‌بام یعنی منطقه مین‌گذاری شده.

امان از روز خرابی
خیلی‌ها وقتی قصد اجاره خانه‌ای را دارند بیش از هر چیز توجه‌شان به یک آسانسور بزرگ است. چه بهتر از اینکه به جای پول کارگر دادن همه وسایل را به کمک برادر، برادرزاده و دوست و آشنا بریزند در آسانسور و طبقه مورد نظر خالی کنند. اما امان از روزی که آسانسور خراب می‌شود و مدیر ساختمان سر وقتشان می‌آید.بدتر از آن مدیر پیدا نمی‌شود. نمی‌گذارند بنده خدا صحبت کند و وقتی قصد یادآوری جریان اثاث‌کشی سه روز پیش را دارد جوری سفسطه می‌کنند که مدیر بنده خدا حرف اصلی یادش می‌رود. قبل از اینکه در را هم جوری بکوبند بهم که ساختمان بلرزد می‌گویند: نه شارژ می‌دهیم نه از آسانسور از این به بعد استفاده می‌کنیم. ما طبقه اولیم. چهار تا پله که ما را نکشته است.این گروه افراد وقتی مالک باشند هم زیر بار نمی‌روند که طبقه سوم و چهارم آرتروز دارند و سختشان است روزانه ١٢٠-١٠٠ تا پله را بالا و پایین کنند. چون طبقه اول هستند حاضر به پرداخت هزینه‌های نصب آسانسور نمی‌شوند و این‌گونه می‌شود که ماجرای یک مشاجره کش پیدا می‌کند.

شارژ کیلو چنده؟
شارژ؟! این سوسول بازی‌ها چیست؟ خانومم خودش هر هفته جلوی خانه را تا پاگرد پایین تمیز می‌کند. پول مفت و حروم در نمی‌آورم که بدهم برای تمیز کردن راه‌پله‌ها. این دعوای تکراری هنوز در بین آپارتمان‌نشینان رایج است. خدا نکند که کنتور مشترکی مثل آب، برق، گاز هم این وسط باشد. مدیر طفلک خون به جگر می‌شود از بس تذکر می‌دهد، روی تابلو اعلانات می‌نویسد و دم در خانه طرف می‌رود. دست آخر هم دست از پا درازتر به خانه‌اش بر می‌گردد. وای اگر یک روزی لازم باشد یک تأسیساتی بیاید و شوفاژ خانه را تعمیر کند کار حضرت فیل است که از همسایه طبقه فلان پول بگیرد.
آخر بنده خدا، زندگی در آپارتمان قواعدی دارد. اگر پایبند به آن‌ها نیستید بروید یک خانه ویلایی. حالا اگر توان مالی اجاره یا خرید خانه ویلایی را ندارید یک نیم نگاهی به کتاب قوانین آپارتمان‌نشینی بیندازید.
چه ارزش دارد برای شانه خالی کردن از حقوقتان روی اعصاب ملت راه می‌روید و هر روز سر و صدا، فحاشی و کتک‌کاری راه میندازید.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی