کد خبر : 85021
/ 07:33
در بیستمین جلسه ستاد سامان‌دهی امور جوانان خراسان رضوی مطرح شد؛

انتقاد صریح نماینده جوانان از برنامه‌های تکراری

جلسه ستاد سامان‌دهی امور جوانان خراسان رضوی درحالی عصر روز گذشته با موضوع بررسی برنامه‌های اوقات‌فراغت به ریاست استاندار تشکیل‌جلسه داد که انتقاد صریح رئیس پارلمان مشورتی جوانان استان از برنامه‌های تکراری دستگاه‌ها به محور اصلی این جلسه تبدیل شد.

انتقاد صریح نماینده جوانان از برنامه‌های تکراری

امیرعلی قاسمی‌مقدم-  شهرآراآنلاین، سیدمحمد حسینی، رئیس پارلمان مشورتی جوانان خراسان رضوی، پس از ارائه گزارش برخی از دستگاه‌های اجرایی با موضوع برنامه‌های اوقات‌فراغت، در سخنانی کوتاه به نقد صریح برنامه‌های تکراری ادارات پرداخت.

وی گفت: متأسفانه باید بپذیریم که امروزه جوانان به دو دسته تقسیم شده‌اند؛ عده‌ای اوقات‌فراغت خود را در بولوار هاشمیه، سجاد یا بام مشهد سپری می‌کنند و عده‌ای دیگر با آسیب‌های اجتماعی مانند اعتیاد مواجه هستند.

حسینی ادامه داد: چنددرصد از حدود یک‌میلیون و ٢٠٠هزار جوان استان از برنامه‌های اوقات‌فراغت جوانان بهره‌مند می‌شوند؟ بودجه‌های زیادی صرف اجرای برنامه‌های روزمره دستگاه‌ها می‌شود، اما خروجی مناسبی را شاهد نیستیم.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی‌ها برای پرکردن اوقات‌فراغت جوانان باید منسجم‌تر باشد، اظهار کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد با حداقل امکانات و بدون حتی یک ریال بودجه، می‌توانند برنامه‌های خوبی را اجرا ‌کنند. امیدواریم دستگاه‌های اجرایی برنامه‌هایی طولانی‌مدت برای پرکردن اوقات‌فراغت جوانان پیش‌بینی کنند.

استاندار خراسان رضوی در واکنش به انتقادهای مطرح‌شده ازسوی عضو جوان ستاد ساما‌ن‌دهی امور جوانان گفت: حرف شما درست است، نباید همه‌چیز را به بودجه و اعتبار گره بزنیم. اگر اراده داشته باشیم، می‌توان برنامه‌های پیش‌بینی‌شده را با حداقل بودجه اجرایی کرد. رشیدیان ادامه داد: شما از هاشمیه و سجاد مشهد گفتید، اما از محله‌های موفق روستایی نگفتید که با ورزش‌های سالم، اوقات‌فراغت جوانان را دنبال می‌کنند. او تأکید کرد که مجمع مشورتی جوانان استان طرح جامع پیشنهادی خود را با موضوع برنامه‌های کیفی اوقات‌فراغت ارائه کند تا بررسی شود. استاندار خراسان رضوی دغدغه رئیس مجمع مشورتی جوانان را قابل‌تقدیر دانست و گفت: البته نباید فقط نقد کرد، بهتر است پیشنهاد هم ارائه شود. وی ادامه داد: نگرش جوانان امروزی با جوانان دیروزی تفاوت‌هایی دارد که باید در برنامه‌ریزی‌های اوقات‌فراغت به این مسئله توجه داشت.

استاندار خراسان رضوی بر ضرورت ارزیابی محتوایی برنامه‌های اوقات‌فراغت نیز تأکید کرد و گفت: تا زمانی که خودمان را درمعرض نقدها و ارزیابی عملکرد قرار ندهیم، تلاش‌هایمان به نتیجه مطلوب نخواهد رسید.

کوروش صبوریان، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی، نیز در این جلسه، با گلایه از بی‌توجهی برخی دستگاه‌ها به مصوبات ستاد سامان‌دهی امور جوانان گفت: در هفدهمین جلسه ستاد مقرر شد که دستگاه‌های اجرایی طی دو هفته نسبت به ارائه گزارش برنامه‌های خود به‌مناسبت هفته جوان اقدام عمل کرده‌اند.کنند، اما تاکنون فقط هفت دستگاه به این تکلیف

 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی