کد خبر : 85027
/ 08:08
سارقانی که اقدام به سرقت ١٠میلیارد طلا از گاوصندوق‌های خانگی کرده بودند دستگیر شدند

رمزگشایی از پرونده گاوصندوق‌های طلا

کارآگاهان پلیس‌آگاهی خراسان‌رضوی، عاملان سرقت‌های ١٠میلیاردی گاوصندوق‌های طلایی مشهد را در اصفهان دستگیر کردند.

رمزگشایی از پرونده گاوصندوق‌های طلا

به گزارش شهرآراآنلاین، مردی هراسان در تماس با پلیس ١١٠اعلام کرد که از منزلش دزدی شده است. با حضور عوامل انتظامی در محل فرد مال‌باخته با اعلام اینکه تمام زندگی‌اش را دزدیده‌اند، مأموران را بر سر گاوصندوقی برد که سارقان با تخریب قفل این گاوصندوق محتویات آن را ربوده بودند.

پس از گذشت چند روز مورد مشابه دیگری گزارش شد که پس از بررسی‌های پلیسی، مأموران متوجه شدند شگرد سارقان در هر دو‌سرقت به یک شکل بوده است و احتمال اینکه سرقت‌ها از سوی یک گروه صورت گرفته باشد، محتمل بود.

با توجه به حساسیت موضوع و احتمال وقوع سرقت‌های بعدی، پرونده‌ای در پلیس‌آگاهی خراسان‌رضوی شکل گرفت و به دستور سرهنگ‌ بیات‌مختاری، رئیس پلیس آگاهی خراسان‌رضوی، گروهی از کارآگاهان عملیات ویژه این پلیس تخصصی مأموریت یافتند تا راز این سرقت‌ها را کشف کنند.

کارآگاهان در اولین فرصت به سراغ مال‌باختگان ومحل‌های سرقت رفتند. بررسی‌ها نشان داد که در این سرقت، حدود ١٠میلیارد ریال طلا به سرقت رفته است و این موضوع که سارقان از محتویات این گاوصندوق‌ها اطلاع داشته‌اند، مهم‌ترین سرنخی بود که کارآگاهان را برای رسیدن به سارقان یک قدم جلو می‌برد.

عملیاتی ضربتی با تمرکز بر روی داده‌های به‌دست‌آمده از محل‌های سرقت و اظهارات مال‌باختگان آغاز شد و کارآگاهان در پی نقاط مشترک در اظهارات صاحبان گاوصندوق‌ها به سرنخ‌هایی رسیدند که به چهره‌زنی یک سارق حرفه‌ای منجر شد.

سفر کارآگاهان به اصفهان

در ادامه پیگیری کارآگاهان مشخص شد این فرد اهل لرستان است، پس از ردزنی‌های گسترده و همکاری نیروی انتظامی اصفهان مخفیگاه این فرد در مرکز اصفهان ردزنی شد.

کارآگاهـــــان پلیـس‌آگاهی خراسان‌رضوی با دریافت نیابت قضایی، به اصفهان اعزام شدند و توانستند متهم اصلی پرونده را در مخفیگاهش دستگیر کنند.

متهم که اصلا گمان نمی‌کرد به این راحتی به دام بیفتد، وقتی با دست پر پلیس در این پرونده مواجه شد، ناچار سه‌همدستش را نیز معرفی کرد. با اعترافات این متهم عملیات برای دستگیری دیگر متهمان ادامه یافت و دو‌نفر دیگر نیز در اصفهان دستگیر شدند.

اما متهم دیگر پرونده که متوجه این عملیات شده بود، به زادگاه خود در لرستان گریخته بود. کارآگاهان که متوجه این موضوع شده بودند، برای دستگیری این فرد اقدامات لازم قضایی را انجام دادند و موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در خرم‌آباد شدند.

چهارمین مهره این باند نیز در خرم‌آباد صید قانون شد و عملیات پیچیده کارآگاهان به پایان رسید.

با دستور مقام قضایی تحقیقات درباره پرونده «‌گاوصندوق‌های طلا» همچنان ادامه دارد. 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی