• خانه
  • خراسان رضوی
  • سردرگمی مردم، عاقبت جشنواره بدون مجوز‌!/ رئیس اصناف: با اقدام بدون مجوز این پارچه فروشی برخورد می‌شود
کد خبر : 85033
/ 10:10

سردرگمی مردم، عاقبت جشنواره بدون مجوز‌!/ رئیس اصناف: با اقدام بدون مجوز این پارچه فروشی برخورد می‌شود

حدود ۶٠٠ تا ٧٠٠ خانم حوالی ساعت ١۶ روز دوشنبه به یکی از پارچه فروشی‌های مشهور شهر واقع در چهارراه میلاد می‌روند تا از جشنواره طرح‌های از پیش تعیین شده این واحد بهره‌مند شوند. این پارچه فروشی طرح خود را از طریق شبکه اجتماعی خود به مردم اطلاع رسانی کرده بود.

سردرگمی مردم، عاقبت جشنواره بدون مجوز‌!/ رئیس اصناف: با اقدام بدون مجوز این پارچه فروشی برخورد می‌شود

جمعیت متقاضی حضور در این جشنواره به دو بولوار امامت و استقلال کشیده می‌شود. مسئولان این شعبه وقتی می‌بینند که کنترل جمعیت از دست آن‌‌ها خارج شده است درهای شعبه مذکور را می‌بندند تا اوضاع کمی آرام شود. بعد از لحظاتی یکی از مسئولان شعبه ضمن آنکه از مردم می‎خواهد از محل بروند می‌گوید: در شبکه اجتماعی اطلاع‌رسانی‌های لازم انجام می‌شود.
تنها حاصل جشنواره پارچه فروشی؛ ترافیک، گلایه کسبه اطراف و سردرگمی مردم بود.
رئیس اتاق اصناف مشهد در واکنش به این بی‌نظمی می‌گوید: طبق قانون هر واحد صنفی برای فروش فوق‌العاده و حراج خود باید قبل ازاجرا از اتحادیه مربوطه مجوزهای لازم را دریافت کند.

اجرای هر طرح فقط با مجوز
محمود بنانژاد، می‌افزاید: اتاق اصناف مجوزها را پس از بررسی کارشناس‌های اتحادیه صادر می‌کند. در غیر این صورت با واحد صنفی برخورد لازم انجام خواهد شد.

برخورد می‌کنیم
وی درباره پارچه فروشی مذکور می‌گوید: چند روز قبل اتحادیه از این واحد صنفی خواسته بود که برای طرح خود مجوز لازم را دریافت کند اما این واحد بدون گرفتن مجوز طرح خود را اجرا کرده که برخورد قانونی با این واحد صورت می‌گیرد.رئیس اتاق اصناف مشهد درباره ماجرای بسته‌شدن در این پارچه فروشی نیز می‌گوید: با توجه به ازدحام مردم و شلوغی که اتفاق افتاده بود پلیس از مسئولان این واحد می‌خواهد در را برای جلوگیری از مشکلات ببندند.
بنانژاد بیان می‌کند: یک واحد صنفی وقتی می‌خواهد قرعه‌کشی برگزار کند باید از قبل فهرست اقلام قرعه‌کشی را کاملا مشخص کند حتی قرعه‌کشی باید با حضور نماینده اتاق اصناف انجام شود بر همین اساس اگر واحدی غیر از این رویه قرعه‌کشی انجام دهد هم اتاق اصناف و هم اداره اماکن با آن برخورد خواهد کرد.
وی ادامه می‌دهد: وقتی یک واحد برای طرح‌های خارج از رویه مرسوم خود به اتاق اصناف مراجعه می‌کند از مالک‌جزئیات اجرای طرح سؤال می‌شود. همین موضوع سبب می‌شود تا واحدهابراساس چارچوب مشخص شده مجوز بگیرند و طرح خود را اجرایی کنند.
بنانژاد خاطرنشان می‌کند: مردم می‌توانند از طریق سامانه پیامکی ٣٠٠٠١٣۴١٢۴  موارد این چنینی را به اتاق اصناف اطلاع دهند.
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی