کد خبر : 85044
/ 11:14

پیمایش مسیر امروز با 8 نفرکمتر!

اعضای کاروان جاده ولایت به شهر بافق رسیدند

پیمایش  مسیر امروز با 8 نفرکمتر!

حمید مداحی – شهرآراآنلاین، اعضای کاروان جاده ولایت در حالی دیروز به شهر بافق در استان یزد رسیدند که باید ادامه راه باقی‌مانده را با هشت نفر کمتر بدوند. دوندگان جاده ولایت که امسال برای نهمین‌بار برگزار می‌شود، باوجود ازدست‌دادن یکی از بهترین اعضای خود که شوک بدی به گروه وارد کرد، به راه خود ادامه دادند و قصد دارند باوجود خستگی روحی و جسمی این مسیر را در موعد مقرر تمام کنند.

دوندگان نهمین همایش جاده ولایت دیروز در دهمین روز حرکت از شهر یزد به‌سمت استان خراسان جنوبی حرکت کردند و در اولین گام به شهر کویری بافق رسیدند. آ‌ن‌ها صبحگاه دیروز سه‌شنبه با قرائت زیارت مخصوص امام‌رضا علیه‌السلام، با بدرقه گروهی از مردم و مسئولان، شهر یزد را به مقصد بافق ترک کردند. کاروان جاده ولایت در این مسیر و درحالی‌که گرمای هوا در مرکز کویر ایران جان‌سوز شده است، با تقسیم‌شدن به دو گروه، مسافت ۱۰۰کیلومتری یزد به بافق را دویدند و ظهر دیروز با استقبال مردم و مسئولان وارد بافق شدند. دوندگان جاده ولایت که در طول مسیر به‌دلیل گرمای زیاد هوا بسیار خسته‌تر از روزهای قبل شده بودند،  بلافاصله بعد از حضور در شهر بافق مورد استقبال مسئولان محلی و مردم قرار گرفتند و در مراسمی که به‌مناسبت حضور آن‌ها برگزار شده بود، شرکت کردند.

ادامه مسیر با 8 نفر کمتر

اتفاقی که برای مرحوم ریگی افتاد، همچنان سایه سنگین خود را از سر گروه برنداشته است. با اینکه دوندگان جاده ولایت تلاش می‌کنند فارغ از این واقعه حزن‌انگیز مأموریت خود را انجام دهند، اما سنگینی واقعه خلاصی روحی و فکری آن‌ها از این ماجرا را دشوار کرده است. امروز قرار است مراسم خاک‌سپاری مرحوم ریگی در مشهد انجام شود و به‌همین‌دلیل دیروز با تصمیمی که گرفته شد، هشت نفر از دونده‌ها از گروه جدا شدند و خودشان را به مشهد رساندند تا در این مراسم شرکت کنند. با این احتساب کاروان جاده ولایت حدود ۲۰۰ کیلومتر از مسیر را که امروز در شرایط بسیار گرم کویر مرکزی ایران قرار دارد بدون هشت نفر از اعضای خود طی خواهد کرد که این خود بر سختی‌های این مأموریت مقدس می‌افزاید. کاروان جاده ولایت قرار است صبح امروز بافق را به مقصد بهاباد ترک کرد‌.

سرپرست کاروان: وظیفه ما حکم می‌کند مسیر را بی‌کم‌وکاست ادامه بدهیم

مهدی عجمی‌نژاد، سرپرست کاروان جاده ولایت، گفت: کاروان جاده ولایت با هدف فرهنگ‌سازی و معرفی سیره امام‌رضا(ع) پا در این مسیر ۲۳۰۰کیلومتری نهاده است. در این مسیر متأسفانه طی یک اتفاق ناگوار مرحوم ریگی را از دست دادیم. مرحوم ریگی از افراد مخلص کاروان بود که هر 9 سال برگزاری این جشنواره حضور داشته است. پس از این واقعه کاروان با چالش‌هایی مواجه شد که به‌واسطه عواطف و احساسات هم‌رکابان این بزرگوار، کاملا طبیعی بود؛ اما وظیفه ما حکم می‌کرد تا مسیر کاروان بدون کم‌وکاست طی شود و رسالت جاده ولایت به‌درستی انجام شود. درهمین‌راستا هم‌قسم شدیم تا حرکت کاروان ادامه یابد. تصمیم بر آن شد تا جمعی از اعضای کاروان که روابط کاری و دوستانه بیشتری با مرحوم ریگی داشتند و دو نفر از بزرگ‌ترهای کاروان، درمجموع هشت نفر برای مراسم تشییع‌جنازه و خاک‌سپاری به مشهد اعزام و سپس مجدد به کاروان ملحق شوند.

امروز، برگزاری مراسم تشییع

مراسم تشییع پیکر پاک علی‌اصغر ریگی صبح امروز با حضور مردم شریف مشهد، مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی، نمایندگان آستان قدس رضوی و شهرداری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد. براین‌اساس قرار است در ساعت 10 صبح مراسم نماز میت در حرم مطهر رضوی خوانده شده و سپس پیکر آن مرحوم در قطعه هنرمندان و نام‌آوران بهشت‌رضا به خاک سپرده شود.  

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی