کد خبر : 85046
/ 11:21

امید کوراش ایران به خراسانی ها

اردوی تیم ملی کوراش در حالی این روزها در مشهد برگزار می شود که ستون اصلی تیم ملی را خراسانی ها تشکیل می دهند

امید کوراش ایران به خراسانی ها

نادر نوروزی – شهرآراآنلاین، کوراش رشته‌ای نوپاست که برای اولین‌بار ورزشکاران این رشته در بازی‌‌های آسیایی2018 جاکارتا در آن به رقابت خواهند پرداخت. خراسان رضوی و شمالی قطب اصلی این رشته در کشورمان هستند؛ به‌گونه‌ای که به غیر از دو کوراش‌کار از استان یزد و تهران، مابقی اعضای تیم ملی از این دو استان هستند. نکته درخورتوجه درباره این رشته، شانس بالای مدال‌آوری است وهمه به چهار مدال این رشته دل بسته‌اند. حالا و درحالی‌که کمتر از یک‌ماه به آغاز بازی‌های آسیایی زمان مانده، تیم ملی کوراش به سرمربیگری خسرو دلیر، چهره نام‌آشنای جودو مشهد و کشور، هشتمین مرحله اردوی آماده‌سازی خود را در مشهد پشت‌سر می‌گذارد.

اردوی تیم ملی کوراش از 19تیرماه آغاز شده و تا فردا 28تیرماه در خانه جودو مجموعه چمران مشهد ادامه خواهد داشت. در وزن منهای ۶۶کیلوگرم قنبرعلی قنبری و جعفر فیروز‌آبادی و در وزن منهای۸۱کیلوگرم امید تیزتک، قاسم احدی در وزن منهای ۹۰ کیلوگرم و جعفر پهلوانی در وزن مثبت ۹۰ کیلوگرم از خراسان رضوی در این اردو در کنار سه نفر از ورزشکاران خراسان شمالی، یک نفر از تهران و یک نفر از یزد حاضر هستند. کوراش‌کاران ملی‌پوش پس از اتمام این اردو دو مرحله اردوی دیگر خود را در استان مازندران و تهران برگزار خواهند کرد و بالاخره پس از نزدیک به هشت ماه تمرین فشرده، عازم جاکارتا خواهند شد.

کوراش زیرسایه جودو

با اینکه نمی‌توان برای جودو در بازی‌های آسیایی2018 شانس خاصی متصور شد، اما یکی از انتقادهای همیشگی کوراش‌کاران، زیرسایه قرار‌گرفتن این رشته و توجه بیشتر به جودو بوده است. این موضوعی است که مربیان و ورزشکاران این رشته بار‌ها عنوان کرده‌اند و حالا در آستانه بازی‌های آسیایی با اینکه کوراش شانس زیادی برای مدال دارد، بازهم ورزشکاران این رشته به این مسئله انتقاد دارند. جعفر پهلوان، یکی از کوراش‌کارانی است که در لباس تیم ملی در سال گذشته موفق شد افتخارات بسیاری را برای ایران و خراسان رضوی کسب کند و درحال‌حاضر از این کوراش‌کار سنگین‌وزن +100 کیلو می‌توان به‌عنوان آماده‌ترین عضو تیم ملی یاد کرد. او درباره شرایط تیم ملی پیش از اعزام به رقابت‌های آسیایی2018 جاکارتا می‌گوید: در هفت ماه گذشته با اردو‌هایی که برگزار کرده‌ایم، امیدوار به کسب مدال هستیم اما تدارکات خاص یا امکانات ویژه‌ای در اختیار ما نبوده و بسیاری از هزینه‌ها را خودمان پرداخت کردیم و در این مدت برخلاف سایر رشته‌ها که در طول اردو حقوق دریافت می‌کنند، ما ریالی دریافت نکرده‌ایم.

دلیر:مدعی اصلی کسب مدال در بین تمامی رشته‌های اعزامی هستیم

خسرو دلیر، سرمربی مشهدی تیم ملی کوراش کشورمان، که در سال96 موفق به کسب عنوان بهترین مربی آسیا شد، درباره آماده‌سازی ملی‌پوشان و اردوی برگزارشده در مشهد می‌گوید: 10 نفر از بهترین کوراش‌کاران کشور در مشهد حضور دارند و درنهایت در اردوی آخر هشت نفر از آنان عازم جاکارتا خواهند شد. وضعیت تیم ملی درحال‌حاضر به‌گونه‌ای است که امید زیادی به کسب مدال داریم و می‌توانم بگویم در بین تمامی رشته‌های اعزامی از کشورمان به این مسابقات مدعی اصلی کسب عنوان قهرمانی هستیم. دلیر ادامه می‌دهد: ما در چهار وزن مسابقات در هر وزن دو نماینده خواهیم داشت و چهار کوراش‌کار به‌صورت قطعی از مشهد در جاکارتا به میدان خواهند رفت. بهترین مربی کوراش آسیا درباره سطح فنی بازی‌های آسیایی بیان می‌کند: ملی‌پوشان ما همواره در میادین و مسابقات عملکرد خوبی داشتند، اما بااین‌حال بازی‌های آسیایی شرایط خاص خود را دارد. دلیر در بخشی دیگر از سخنان خود تأکید کرد: انتظار ما برای حمایت از مسئولان به‌ویژه در استان بیشتر بود. قطعا کوراش بیشترین مدال‌آوری را برای خراسان خواهد داشت، ولی تاکنون حمایت خاصی را از این رشته ورزشی شاهد نبودیم. بااین‌حال من به این مسابقات امیدوار هستم و اگر بدشانسی نیاوریم قطعادست پر بر می گردیم.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی