کد خبر : 85104
/ 07:33
شب نشینی صمیمانه که به بریدن شاهرگ یک دوست ختم شد

قتل دوست قدیمی با چاقوی خشم

مردی جوان که در یک شب‌نشینی صمیمانه مورد حمله دوستش قرار گرفته بود، با ضربه چاقوی او به قتل رسید.

قتل دوست قدیمی با چاقوی خشم

به گزارش شهرآراآنلاین، بدن نیمه‌جان مردی جوان، شامگاه بیست‌و‌پنجم تیر‌ماه توسط چند نفر از دوستانش به بخش اورژانس بیمارستان طالقانی مشهد منتقل شد. این فرد از ناحیه گردن دچار جراحت شدیدی شده بود.

کادر درمانی اورژانس با مشاهده این مورد حاد، بلافاصله وارد عمل شدند و اتاق جراحی را برای جلوگیری از خون‌ریزی عروق حیاتی فرد مصدوم آماده کردند. این مرد جوان پس از چند ساعت بیهوشی و انجام عمل جراحی به بخش منتقل و بستری شد.

بررسی‌های اولیه کادر درمانی اورژانس و همچنین شهادت دوستان این مرد ٣١ساله حاکی از آن بود که وی از سوی دوست قدیمی‌اش مورد حمله با چاقو قرار گرفته است که البته نوع زخم و شیوه بریده‌شدن محل جراحت، اصابت شیء برنده و نوک تیز را تأیید می‌کرد. خبر این حادثه به مرکز فوریت‌های پلیسی ١١٠اعلام و گروهی از مأموران انتظامی در بیمارستان حاضر شدند.

جر‌وبحثی که رنگ خون گرفت

یکی از شاهدان این ماجرای خونین در مواجهه با مأموران پلیس بیان کرد که او به همراه چند تن از رفقایش برای شب‌نشینی به باغی در محدوده شهر مشهد رفته بودند. همه‌چیز طبق معمول می‌گذشت که بین متهم و فرد زخمی جر‌و‌بحثی ساده پیش می‌آید. مرد جوانی که شاهد ماجرا بود به همراه چند نفر از دوستانشان برای میانجیگری بین دو دوست قدیمی وارد عمل می‌شوند تا این دعوای ساده را به صلح و سازش برسانند. اما آن‌ها دست‌بردار نبودند و به جان همدیگر افتاده بودند.

رابطه صمیمانه دو دست قدیمی پس از جر‌و‌بحثی ساده به جدلی خونین بدل می‌شود و میانجیگری رفقایشان نیز تأثیری بر فروکش‌کردن خشم آن‌ها نمی‌‌گذارد تا اینکه تیغه بران چاقو به وسط می‌آید و رنگ این نزاع خشمگین را سرخ می‌کند.

متهم که به گفته دوستانش حدوداً ٢۵ساله است، پس از ارتکاب جرم برای اینکه گرفتار نشود پا به فرار می‌گذارد و با سوء‌استفاده از تاریکی هوا در بیابان‌های اطراف مخفی می‌شود.

شاهدان ماجرا بدن نیمه‌جان دوست قدیمی خود را که از ناحیه گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفته بود، بلافاصله به بیمارستان انتقال می‌دهند.

فرضیه قتل مطرح شد

تحقیقات این پرونده از سوی پلیس ادامه داشت تا اینکه کادر درمانی بیمارستان طالقانی مشهد در روز بیست‌و‌هفتم تیر‌ماه خبر از فوت مرد ٣١ساله داد. با اعلام خبر فوت مرد جوان این پرونده بعد جنایی به خود گرفت و فرضیه قتل با ضربه چاقو مطرح و موضوع به قاضی احمدی‌نژاد، بازپرس ویژه قتل عمد دادسرای عمومی و انقلاب مشهد اعلام شد.

با حضور مقام قضایی و تیم جنایی‌اش در بیمارستان، بررسی‌های اولیه جسد متوفی انجام و مشخص شد که وی در پی درگیری با فردی، از ناحیه گردن مورد اصابت شیء برنده و نوک‌تیز قرار گرفته است.

در گزارش اولیه معاینات گروه پزشکی بیمارستان آمده بود که متوفی با زخمی عمیق در ناحیه گردن به بخش اورژانس این مجموعه درمانی منتقل و پس از انجام یک عمل جراحی به مدت دو روز در بیمارستان بستری شده اما به دلیل بریدگی شاهرگ و همچنین شدت جراحت وارده جان خود را از دست داده است.

با روشن‌شدن بخشی از این ماجرای جنایی و در دست بودند سرنخ‌هایی از فرد ضارب، دستور شناسایی متهم توسط بازپرس احمدی‌نژاد صادر و گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس‌آگاهی مشهد برای شناسایی و دستگیری متهم وارد عمل شدند.

قاتل به‌زودی دستگیر می‌شود

بازپرس ویژه قتل‌عمد دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه٢ مشهد در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: بر اساس اظهارات چند نفر از شاهدان ماجرا، متوفی با تنی چند از دوستانش برای تفریح به باغی در اطراف شهر مشهد می‌روند که به دلیل یک جر‌و‌بحث ساده با متهم اصلی پرونده گلاویز می‌شوند. متهم نیز با یک قبضه چاقو به متوفی حمله‌ور می‌شود و او را از ناحیه گردن هدف ضربه قرار می‌دهد. این مرد ٣١ساله پس از دو‌روز به دلیل شدت جراحت و بریدگی شاهرگ در بیمارستان جان خود را از دست داده است.

قاضی علی‌اکبر احمدی‌نژاد افزود: طبق سرنخ‌های به‌دست‌آمده متهم اصلی این پرونده ردزنی و به‌زودی دستگیر خواهد شد.

وی تأکید کرد: علت این حادثه هنوز مشخص نیست و اظهارات شاهدان این ماجرا و طریقه کشتن مقتول در حد یک فرضیه است که تا دستگیری متهم اصلی و نیز اعترافات وی نمی‌توان اظهار‌نظری در‌این‌باره داشت. 

 

 

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی