کد خبر : 85130
/ 12:23

تیم بسیج خواهران مشهد پنجم شد

درپایان هفتمین دوره جشنواره بازی‌های بومی‌ومحلی کشور در مشهد تیم بسیج خواهران مشهد پنجم شد

تیم بسیج خواهران مشهد پنجم شد

شهرآراآنلاین، هفتمین جشنواره ورزش و بازی‌های بومی‌‌محلی خواهران بسیج کشور به میزبانی مشهد طی سه روز پیگیری شد که با قهرمانی استان مرکزی به پایان رسید و تیم‌های توابع تهران و اصفهان به‌ترتیب دوم و سوم شدند و تیم بسیج خواهران مشهد رتبه پنجم این دوره از رقابت‌ها را کسب کرد.

 این مسابقات با حضور 320 ورزشکار، مربی، سرپرست و داور از 23 استان از 25تیرماه به‌مدت سه روز در رشته‌های دال‌پلان، هفت‌سنگ، طناب‌کشی، سه‌گانه شامل حمل با مشک، نشانه‌روی با تیر‌وکمان سنتی، پرتاب وزنه و در مجموعه‌ورزشی شهید عطایی به میزبانی سپاه امام‌رضا(ع)خراسان رضوی برگزار شد.   افسانه زینی‌وند، مدیر ورزش خواهران سازمان ورزش بسیج کشور، درباره هدف از برگزاری این دوره از رقابت‌ها گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی، ایجاد نشاط و شادی، پرکردن اوقات‌فراغت بسیجان، ایجاد سرگرمی‌های مفرح و سالم در میان بانوان  و همچنین تحقق تدابیر و منویات مقام معظم رهبری، عمومی و کاربردی‌کردن ورزش بومی‌محلی در حفظ و بقای خرده‌فرهنگ‌های هر منطقه جغرافیایی کشور و ترویج زندگی جمعی از اهداف برگزاری این مسابقات بود.

وی ادامه داد: امیدواریم بتوانیم ورزشکارانی را در سطح قهرمانی پرورش دهیم که با حفظ حجاب بر روی سکوهای ملی و بین‌المللی قرار گیرند. ما زنان ایرانی با حضور در میادین ورزشی می‌خواهیم ثابت کنیم که چادر ورزشکاران نه‌تنها مانع پیشرفت  ورزشکاران نخواهد بود، بلکه حافظ ماست و این‌گونه است که رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام‌خمینی‌(ره) فرمودند: «ورزشکاران سفیران انقلاب‌اند.». سارا موسوی، مدیر ورزش خواهران سپاه امام‌رضا(ع) مشهد و عضو هیئت‌مدیره تربیت‌بدنی آستان قدس رضوی تحقق منویات مقام معظم رهبری درباره ایجاد زمینه ورزش بین اقشار مختلف جامعه را یکی دیگر از اهداف مهم برگزاری این جشنواره دانست.  

کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی