کد خبر : 85141
/ 06:59

قطعی برق ٢٠ هزار کیسه خون را به مرز نابودی رساند

مدیرکل انتقال خون خراسان‌ رضوی گفت: هفته گذشته به دلیل نوسان ولتاژ برق، بخش قابل توجهی از ذخایر خونی استان شامل ٢٠ هزار کیسه پلاسما و دو هزار کیسه خون تا مرز نابودی کامل پیش رفتند.

قطعی برق ٢٠ هزار کیسه خون را به مرز نابودی رساند

بنیامین یوسف‌زاده –شهرآراآنلاین، حمیدرضا اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرآرا این نکته را نیز بیان کرد که اگر تلاش همکاران و کمک اداره برق نبود و موتور پشتیبان وارد مدار نمی‌شد، مرگ این ذخایر قطعی بود.

وی ادامه داد: پس از وقوع این اتفاق و با ارتباط‌‌‌‌‌‌گیری با مدیران شرکت برق مشهد، این مشکل حل شد و امیدواریم دیگر شاهد چنین رخدادی نباشیم.

مدیرکل انتقال خون خراسان‌ رضوی با بیان اینکه به خط قرمز کمبود ذخایر خونی رسیده‌ایم، اظهار کرد: به‌طور معمول همیشه در فصل گرما یا سرما میزان اهدای خون کاهش می‌یابد و از طرف دیگر مصرف خون نیز افزایش می‌یابد. حوادث رانندگی، عمل‌های قلب، زایمان، دیالیز و... به میزان بالایی از خون نیاز دارند که سبب شده است بیش از پیش از ذخایر خون استفاده کنیم.

وی بیان کرد: امکان نگهداری فرآورده‌های خونی -به‌ وی‍ژه خون- بیش از یک ماه وجود ندارد و از طرف دیگر میزان مصرف بالاست و ظرفیت تولید پاسخ‌گوی مصرف نیست.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی