کد خبر : 85165
/ 11:59
با توجه به استمرار توده هوای گرم و میزان ثابت مصرف برق در شهر،همچنان شاهد صرفه جوئی چشمگیری نیستیم؛

صرفه جویی برق در مرز 70مگاوات ثابت ماند

با وجود‌اینکه طرح‌های متعددی همچون کاهش ساعات کار ادارات موجب صرفه جویی 70 مگاواتی مصرف برق در سطح استان شده است، اما همچنان افزایش استفاده بخش های مختلف از جمله سیستم های سرمایشی ادارات و سازمانها،بانکها وحتی شهروندان پرمصرف که بخش زیادی از پیک مصرف برق را به خود اختصاص داده است، باعث شده تا در روزهای گرم تیرماه امسال شرایط به گونه ای رقم بخورد که این رقم صرفه جویی همچنان ثابت بماند.

صرفه جویی برق در مرز 70مگاوات ثابت ماند

نجمه سرباز-حمید موسوی، مدیر امور دیسپاچینگ منطقه شمال شرق در گفتگو با شهرآرا آنلاین گفت:با توجه به استمرار توده هوای گرم  وعدم کاهش دما وپایداری هوای گرم به صورت کم سابقه درشهر مشهد و از آنجائی که میزان مصرف برق شهروندان تغییر چندانی نداشته، لذا  میزان صرفه‌جویی برق در استان خراسان بین 60تا70مگاوات متغیر است.

وی با اشاره به کاهش ساعات کاری ادارات به دلیل صرفه‌جویی در مصرف برق گفت: با اجرای ابلاغ استاندار خراسان در کاهش ساعات کاری ادارات، از دوهفته پیش تاکنون بین60تا70 مگاوات برق در استان خراسان صرفه‌جویی شده است که سهم مشهد نیز از این صرفه جویی بین 45 تا50مگاوات بوده است.

وی با بیان اینکه مصرف برق روزانه در شهر مشهد متغیر و تابع شرایط دما و آب وهوایی است ،خاطرنشان کرد:با این حال  روزانه بین 1350تا1450مگاوات برق در شهر مشهد مصرف می شود.

به گفته وی،امیدواریم با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی ازآخر این هفته شاهد کاهش دما در سطح استان باشیم‌ و از تداوم گرما کاسته شود تا میزان مصرف برق شهروندان هم کمی کاهش یابد تا بتوانیم به صرفه‌جویی ایده آل دست یابیم.

وی با اشاره به خاموشی یا همان مدیریت استراتژی بار در شهر مشهد که روزانه و در ساعتهای خاصی به منظور تامین برق کل کشور صورت می گیرد،تصریح کرد: با توجه به اطلاعات دریافتی شرکت برق،  امیدواریم طی دو هفته آینده ،شرایط آب و هوایی به شرایط عادی برگردد تا مدیریت استرتژیک بار(خاموشی یا قطعی موقت برق) نیز در شهر کمتر شود. بدون تردید در چنین شرایطی برای تامین برق پایدار بیش از هر زمان دیگری به مدیریت مصرف برق و همکاری شهروندان نیازمندیم.

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی