کد خبر : 85291
/ 08:35
پدیده در حالی امروز به مصاف پرسپولیس می رود که بیشتر از هر زمان دیگری به حمایت تماشاگران مشهدی امیدواراست

همه شهر پشت تیم مشهد

سوت افتتاحیه لیگ برتر فوتبال ایران امروز قرار است درمشهد زده شود و تنها نماینده استان خراسان رضوی بیش از هر زمان دیگری به حمایت هواداران فوتبال مشهد امیدوار است.

همه شهر پشت تیم مشهد

هجدهمین دوره لیگ برتر فوتبال کشور، از عصر امروز پنجشنبه و با برگزاری دیدار تیم‌های پدیده و پرسپولیس شروع خواهد شد؛ مسابقه‌ای بزرگ که برای اولین‌بار قرار است بین یک تیم مشهدی با یکی از تیم‌های پرطرفدار سرخابی پایتخت، در ورزشگاه شیک و مدرن امام‌رضا‌(ع) مشهد برگزار شود. اتفاقی که باعث خوشحالی طرف مشهدی است تا با استفاده از این مزیت برای اولین بار در تقابل با تیم‌های پر طرفدار پایتخت به معنای واقعی از حمایت تماشگران برخوردار باشد. هواداران که سال‌هاست توفیق تیم‌های شهرشان را برابر بزرگان فوتبال کشور ندیده اند امروز تمام قد به استادیوم زیبای امام رضا‌(ع) خواهند آمد تا در شروع لیگ هجدهم کام مشهدی‌ها در ایام ولادت امام هشتم شیرین شود.
 پدیده بحرانی
حالا پدیده در‌حالی به مصاف پرسپولیس می‌رود که این تیم از نظر مالی نیز با مشکلات زیادی روبه‌روست و وضعیت برخی بازیکنان این تیم نیز برای بازی مشخص نیست.یحیی گل‌محمدی که هدایت پدیده را برعهده گرفته است و باید مقابل تیم سابق خود، هم در دوران بازی و هم دوران مربیگری، مصافی برگزار کند‌، شاید فکرش را هم نمی‌کرد که باشگاه پدیده، این‌طور به‌خاطر بدهی 700‌میلیونی در کمیته تعیین وضعیت و البته 300‌میلیونی در کمیته انضباطی، درگیر صادر‌نشدن کارت‌های بازیکنانش باشد و حالا اگر شرایط همین‌طور پیش برود‌، پدیده‌ای‌ها فقط باید با 10‌بازیکن مقابل پرسپولیس حاضر شوند. اتفاقی عجیب‌و‌غریب که می‌تواند همین ابتدای راه، لیگ هجدهم را با چالشی متفاوت روبه‌رو کند. یحیی گل‌محمدی طی دو فصل اخیر با روزهای آرمانی مربیگری‌اش فاصله زیادی داشته است؛ ابتدا همکاری نیمه‌کاره با ذوب‌آهن و بعد از آن، جدایی و حضوری ناموفق در اکسین البرز. گل‌محمدی، یکی از ریسک‌های بزرگ فوتبالی خود را با قبول نیمکت تراکتورسازی در لیگ هفدهم مرتکب شد. جایی‌که هدایت تیم محروم از نقل و انتقالات تراکتورسازی را برعهده گرفت. تیمی که با کمبود شدید بازیکن مواجه بود و این مسئله در‌نهایت باعث اخراج و برکناری او از نیمکت تبریزی‌ها شد؛ مدتی دوری از میادین و اکنون قبول هدایت پدیده مشهد و در اولین گام، تقابل با شاگردان برانکو ایوانکوویچ که مدعی‌اند محرومیت، مشکلی برای تداوم موفقیت آن‌ها نخواهد بود. گل‌محمدی اما نقشه بزرگ ناکامی شاگردان برانکو را در اولین گام در سر می‌پروراند و امیدوار است بتواند در این دیدار خانگی با استفاده از بازیکنان غالبا جوان تیمش، موفق به دستیابی به امتیاز شود تا مسیر خود برای ادامه لیگ را با آسودگی بیشتری دنبال کند؛ کاری دشوار که چندین‌بار، البته با ذوب آهن، موفق به انجام آن شده بود.

سرخ‌پوشان متفاوت
در سوی دیگر اما تیمی قرار دارد که حالا عنوان‌دار قهرمانی دو دوره پیاپی لیگ برتر است. برانکو ایوانکوویچ و پرسپولیس اگر‌چه تا نیم‌فصل اول لیگ از پنجره نقل و انتقالات محروم هستند، با حفظ اکثر بازیکنان فصل پیش خود توانسته‌ا‌ند شرایط خوب آماده‌سازی و فنی را رقم بزنند.
سرخ‌پوشان پایتخت، امروز در‌حالی به مصاف پدیده خواهند رفت که سه‌فصل پیش و در لیگ پانزدهم نیز بازی اول خود را مقابل آن‌ها برگزار کرده بودند؛ با این تفاوت که در آن بازی، میزبان بودند. می‌توان گفت پرسپولیس در این فصل آن‌قدر متفاوت است که حتی برخلاف سال قبل نمی‌توان ترکیب و روش بازی این تیم را یک روز قبل از اولین بازی با قاطعیت حدس زد. در‌واقع این تیم ناشناخته‌ترین پرسپولیس از لیگ پانزدهم تا امروز است. برای درک بهتر این موضوع بد نیست نگاهی به ترکیب این تیم در اولین هفته لیگ برتر فصل گذشته بیندازیم. در بازی با فولاد، برانکو این 11بازیکن را به میدان فرستاد: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی (کاپیتان)، محمد انصاری، شجاع خلیل‌زاده، صادق محرمی، محسن ربیع‌خواه، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، وحید امیری، علی علیپور و مهدی طارمی.اما حالا آن‌هایی که به پرسپولیس نزدیک‌اند و تمرینات را می‌بینند و زیر‌نظر دارند، چنین ترکیبی را برای اولین بازی هفته اول لیگ هجدهم برابر پدیده حدس می‌زنند: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینی، سیدجلال حسینی، محمد انصاری، شایان مصلح، احمد نوراللهی، کمال کامیابی‌نیا، امید عالیشاه، بشار رسن، سیامک نعمتی و علی علیپور. در‌واقع اگر برانکو این ترکیب را برابر پدیده به میدان بفرستد، نسبت‌به اولین بازی فصل گذشته پرسپولیس هفت‌تغییر داشته است که آن هم برای برانکو که تیم‌هایش همیشه نفرات ثابتی دارند، عجیب به نظر می‌رسد.

عیار‌سنجی پرسپولیس و پدیده
با‌وجوداین پرسپولیس در اولین مسابقه‌اش در مشهد در‌حالی به مصاف پدیده می‌رود که قرار است این بازی در یکی از بهترین ورزشگاه‌های حال حاضر فوتبال ایران برگزار شود. ورزشگاه امام‌رضا(ع) که سال گذشته افتتاح شد، می‌تواند محل خوبی برای رونمایی از پدیده گل‌محمدی و البته پرسپولیس برانکو باشد. اگر بازی با پرسپولیس را کلید سُل و نشان‌دهنده و مشخص‌کننده تم و سبک بازی پدیده و کار یحیی با این تیم مشهدی بدانیم‌، این بازی می‌تواند یک نمونه بسیار خوب و البته محلی باشد برای معرفی بیشتر جوانان گمنام پدیده همچون مهربان‌، مهدی‌خانی‌، منصوریان، صدری‌، نعمتی‌، آقاجانپور در‌کنار با‌تجربه‌هایی همچون ناصحی، خلعتبری و صادقی.

سینا شکور 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی