• خانه
  • بین الملل
  • سپاه سریع‌ترین کشتی‌های تهاجمی و قایق‌های تندرو را در اختیار دارد
کد خبر : 85352
/ 16:04

سپاه سریع‌ترین کشتی‌های تهاجمی و قایق‌های تندرو را در اختیار دارد

پایگاه میدل ایست آی در مطلبی نوشته است که نیروهای نظامی ایران از جمله سپاه پاسداران با ادوات خود توانایی بستن تنگه هرمز را دارند.

سپاه سریع‌ترین کشتی‌های تهاجمی و قایق‌های تندرو را در اختیار دارد

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از خبرگزاری میزان؛ پایگاه میدل ایست آی در مطلبی نوشته است که  تنش لفظی میان آمریکا و ایران طی روز‌های اخیر به اوج خود رسید.

این پایگاه می‎نویسد: مقام‎های ارشد ایرانی متفق القول گفته‎اند که در صورتی که ایران قادر به صادرات نفت از تنگه هرمز نباشد، هیچ کشور دیگری هم قادر به این کار نخواهد بود.

میدل ایست آی با اشاره به اینکه مقامات آمریکایی گفتند که واردات نفت ایران تا ماه نوامبر باید به صفر برسد می‎افزاید: وزیر امور خارجه ایران نیز اظهار داشت باید برای طوفان نوامبر آماده باشیم.

در ادامه یادداشت این سوال مطرح شده که آیا ایران دارای ظرفیت نظامی برای بستن تنگه هرمز است؟ نویسنده در پاسخ به این سوال می‌گوید: ایران در تلاش است تا با اعمال فشار آمریکا را مجبور به تغییر روند کنند.

میدل ایست آی در بخش دیگری می‎افزاید: براساس اطلاعات دریایی آمریکا، دکترین دریانوردی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی براساس سرعت، تعداد، عملیات مخفیانه، مرگبار بودن حملات و حفاظت از نیرو‌های خودی طراحی شده است.

این گزارش  می‎گوید که سپاه سریع‌ترین کشتی‌های تهاجمی، قایق‌های تندرو، موشک‌های کروز ضد کشتی و زیر دریایی را در اختیار دارد. این تکنولوژی‌ها در مجموع این توانایی را دارند که با ایجاد قابلیت‌هایی کلی که فراتر از ظرفیت تک تک این ادوات و تسلیحات است، به ویژه در فضا‌های فشرده‌ای مانند خلیج فارس و تنگه هرمز، کارایی بالایی داشته باشند.

در پایان گزارش آمده است که فرماندهان سپاه پاسداران می‌توانند با درک کلیه مسائل چنین تصمیمی را اجرایی کنند.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی