کد خبر : 85370
/ 09:31
آتش‌سوزی بامدادی در خیابان رودکی۴ جان یک مادر و ٢فرزندش را گرفت

یک آتش‌سوزی، سه جنازه و چند ابهام

بامداد دیروز در پی وقوع آتش‌سوزی سنگین در پلاک ١٠٠خیابان رودکی۴، یک منزل سه‌طبقه تبدیل به کوهی از آتش شد و یک مادر و دو‌فرزندش در میان شعله‌های آتش، جان خود را از دست دادند.

یک آتش‌سوزی، سه جنازه و چند ابهام

به گزارش شهرآراآنلاین، وقوع این حادثه ساعت ‌۵:٣٩ به آتش‌نشانی اعلام می‌شود اما با توجه به حجم آتش و میزان خسارت‌ها احتمالا این حادثه از نیم‌ساعت قبل، یعنی حدود ۵صبح آغاز شده است.

صدای فریادهای دختری جوان درون کوچه حدود ساعت ۵صبح همسایه‌ها را سراسیمه به کوچه می‌کشاند. همسایه‌ها متوجه وقوع حریقی مهیب در پلاک ١٠٠می‌شوند و بلافاصله موضوع را به آتش‌نشانی اعلام می‌کنند. چند لحظه بیشتر نگذشته که پسر ٢۵ساله خانواده با ظاهری ژولیده و دود گرفته خودش را به کوچه می‌اندازد.

با گریه‌ها و فریادهای بی‌امان پسر جوان، مشخص می‌شود که مادر، برادر و خواهرش درون خانه هستند. کاری از دست کسی برنمی‌آید، آتش‌نشانان با توجه به خلوتی خیابان‌ها از پنج‌ایستگاه بلافاصله خود را به محل می‌رسانند و عملیات اطفای حریق آغاز می‌شود.

کوه آتش به سرعت خاموش می‌شود، اما حجم سوختگی‌ها آتش‌نشانان را هم متعجب می‌کند. عملیات جست‌وجو برای پیدا‌کردن سایر افراد خانواده شروع و آتش‌نشانان را به خرپشته ساختمان سه‌طبقه می‌کشاند. با کشف اجساد مادر خانواده و دو فرزندش، موضوع به پلیس و مقام قضایی گزارش می‌شود.

آفتاب خودش را از پس دیوارها بالا کشیده بود که عملیات آتش‌نشانان تمام شد. با اینکه طبقه اول این ساختمان مسکونی کاملا سوخت و طبقات بالایی نیز به میزان زیادی خسارت دید، دستور بررسی علت وقوع حادثه از سوی فرماندهی آتش‌نشانی مشهد صادر شد.

احتمال انفجار کولر‌گازی

مأموران انتظامی با حضور در محل ضمن درخواست از شهروندان برای ایستادن پشت نوارهای زرد هشدار، صحنه را برای بررسی‌های بیشتر آماده کردند.

با حضور بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد درخیابان رودکی چهار، پلاک ١٠٠، بررسی‌ها جنبه قضایی به خود گرفت.

قاضی کاظم میرزایی ابتدا آنچه رخ داده بود را از نزدیک بررسی کرد و سپس دستور انتقال اجساد مادر ۴۶ساله و دختر ١٠و پسر ١۵ساله را صادر کرد.

طبق اعلام دختر نجات یافته این خانواده، او در طبقه اول خواب بوده که با صدای انفجاری از خواب پریده و متوجه شعله‌های آتش شده است. او خوش‌شانس بوده و توانسته خودش را به خیابان برساند.

براساس صحبت‌های این دختر، احتمال انفجار کولر‌گازی دور از ذهن نیست، فرضیه‌ای که مقام قضایی نیز دستور بررسی آن را صادر کرد

خروج پدر خانواده قبل از حادثه

یکی از نکاتی که توجه قاضی میرزایی را به خود جلب کرد خروج پدر خانواده پیش از وقوع حادثه و بازگشت او بعد از خاموش‌شدن آتش بود.طبق بررسی‌های اولیه این مرد مدعی شده که صبح زود برای سرکشی از باغ خانوادگی‌شان منزل را ترک کرده و اصلا متوجه وقوع حادثه نشده است.

بررسی درباره عمدی‌بودن حادثه

اظهارات اولیه دختر ٢٠ساله و پسر ٢۵ساله این خانواده نشان می‌داد که دختر جوان هنگام حادثه در طبقه پایین بوده و بعد از حادثه بلافاصله به خیابان فرار کرده است. اما پسر جوان خانواده به همراه مادر و برادر و خواهرش در طبقه‌سوم (دوم بالای پیلوت) خواب بوده‌اند که با صدای هراس‌انگیز آتش از خواب برخواسته و متوجه وقوع حریق می‌شوند.

پسر جوان بلافاصله از طریق پلکان به سمت خروجی فرار می‌کند و مادر خانواده و دو‌فرزندش به سمت پشت‌بام فرار می‌کنند. پسر جوان ناگهان به یاد مادرش می‌افتد و دوباره به داخل ساختمان برمی‌گردد اما شدت آتش‌سوزی اجازه هر کمکی را از او می‌گیرد و به ناچار دوباره به خیابان می‌گریزد.

بررسی‌های قضایی درباره مسیر فرار مادر و دو‌فرزند نوجوانش مشخص کرد که این افراد به قصد پشت‌بام پله‌ها را بالا می‌روند اما به علت شدت آتش و دود ناشی از حریق توان حرکت از آن‌ها سلب می‌شود و احتمالا به علت استشمام دود زیاد بیهوش شده و نتوانسته‌اند خود را به در پست بام برسانند.قاضی میرزایی درباره اینکه آیا در پشت‌بام قفل بوده یا نه، بیان کرد: طبق بررسی‌ها در خرپشته قفل نبوده اما این افراد نتوانسته‌اند خود را به این در برسانند، البته مادر خانواده تا نزدیکی در نیز رفته اما نتوانسته کاری از پیش ببرد.

بازپرس ویژه قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در‌باره عمدی‌بودن حادثه بیان کرد: نمی‌توان این فرضیه را فعلا تأیید یا رد کرد، اما تحقیقات درباره این حادثه آغاز شده است که امیدواریم با بهبود نسبی وضعیت روحی و جسمی افراد نجات یافته از این آتش‌سوزی، ادامه تحقیقات به نتیجه برسد. البته منتظر نتیجه علت حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی نیزهستیم 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی