کد خبر : 85459
/ 13:44

مذاکره با آمریکا خط قرمز جمهوری اسلامی ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: مذاکره با آمریکا در زمینه روابط ۲ جانبه، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

مذاکره با آمریکا خط قرمز جمهوری اسلامی ایران

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از خانه ملت، علاءالدین بروجردی، در خصوص پیشنهاد ترامپ برای مذاکره با ایران، اظهار داشت: آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و نمی‌تواند طرف مذاکره با جمهوری اسلامی ایران باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در طول چند دهه گذشته در موارد خاص و به دلیل سیاست جمهوری اسلامی ایران برای برقراری امنیت در منطقه و از جمله بحران تحمیلی که به کشور همسایه یعنی عراق تحمیل شد، جمهوری اسلامی ایران چند دور مذاکره با آمریکا داشت ولی هیچ گاه در زمینه روابط 2 جانبه با آمریکا مذاکره نداشته‌ایم.

وی افزود: مذاکره با آمریکا در زمینه روابط 2 جانبه، خط قرمز جمهوری اسلامی ایران است.

بروجردی ادامه داد: آمریکا توافقنامه بین‌المللی برجام که از پستوانه قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل برخوردار بود، را آشکارا برجام را نقض کرد و موجب اعتراض همه کشورهای جهان گردید و نشان داد که هیچ گاه قابل اعتماد نیست.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آمریکا کشوری است که در کشتار مردم منطقه نقش مستقیم و اساسی دارد، گفت: آمریکا در فلسطین، یمن و بسیاری از کشورهای جهان حامی تروریسم است و باید این کشور را بعنوان به وجود آورنده داعش شناخت. سیاست‌های آمریکا در حمایت از داعش در عراق و سوریه با همت مردم و نیروهای مسلح این 2 کشور و حمایت‌های جدی جمهوری اسلامی ایران و روسیه شکست خورد و این به معنی شکست آمریکا در منطقه بود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مذاکره با آمریکا و پیشنهاد آن‌ها برای مذاکره بدون قید و شرط یک نوع عوام فریبی است و ملت ایران هیچ گاه فریب این گونه اظهارات رئیس جمهور آمریکا را نخواهند خورد، گفت: شاهد بر این مدعا نیز اظهارات وزیر خارجه آمریکا است که بلافاصله پس از اظهارات ترامپ، شروطی را تعیین کرد که همه این شرایط مردود و غیر قابل قبول است./

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی