کد خبر : 85631
/ 11:20

افتتاح مجموعه ورزشی امید و زندگی برای مشهدیها

مجموعه ورزشی «امید و زندگی» در مشهد فردا به بهره‌برداری می رسد.

افتتاح مجموعه ورزشی امید و زندگی برای مشهدیها

 

نجمه سرباز - شهرآراآنلاین، حسن نوری  معاون سلامت و تربیت‌بدنی سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در گفتگو با خبرنگار شهرآرا آنلاین ضمن بیان این خبر از ورزش به عنوان ابزاری به منظور شادابی و نشاط در جامعه یاد کرد و گفت: به همین منظور توسعه امکانات و فضاهای ورزشی از مهمترین سیاست‌های شهرداری است که نیاز شهروندان مشهدی را در زمینه ایجاد نشاط عمومی تامین کند.

وی  با بیان اینکه راه‌اندازی سالن‌های چندمنظوره به منظور تامین نیازهای ورزشی و ترویج ورزش به ویژه ورزش همگانی در اولویت کاری شهرداری قرار گرفته، اظهارداشت: به همین منظور مجموعه ورزشی «امید و زندگی» در زمینی به مساحت دوهکتار در مشهد  به بهره برداری می رسد. این مجموعه کار ساخت آن از سال94 شروع شد.

وی با تاکید بر اینکه این مجموعه ورزشی تا حدودی نیازهای ورزشی شهروندان مشهدی را تامین می‌کند،ادامه داد: اعتبار صرف شده برای راه‌اندازی این مجموعه ورزشی مبلغ 7 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده است.

وی به تفکیک اعتبار احداث سالن سرپوشیده چندمنظوره را 6 میلیارد و 200 تومان اعلام کرد و گفت:رشته‌های ورزشی سالن سرپوشیده شامل سالن توپی (والیبال، بسکتبال) به متراژ 1000 مترمربع، سالن وزنه به متراژ 300 مترمربع، سالن اسپینینگر به متراژ 100 مترمربع، سالن تشکی به متراژ 250 مترمربع و سالن تی آرایکس به متراژ 150 مترمربعدر این مجموعه احداث شده است.

وی مبلغ هزینه شده برای محوطه سازی و زمین های روباز را 750میلیون تومان عنوان کرد و افزود: محوطه سازی زمین های ورزشی روباز شامل زیرسازی و آسفالت، خاکبرداری، اجرای فضای اداری،رختکن،سرویس بهداشتی و کافی شاپ،اجرای آب نما، نقاشی دیواری، اجرای سالن اسکواش، اجرای زمین تنیس خاکی، اجرای روشنایی محوطه است.

وی همچنین از جلب مشارکت سرمایه گذار به منظور اجرای زمین های کارتینگ به مبلغ 150میلیون تومان و پینت بال به مبلغ 350میلیون تومان در این مجموعه ورزشی خبر داد و گفت:این مجموعه ورزشی در تقاطع بولوار آموزگار و بولوار سید رضی واقع شده است که امیدواریم به زودی در اختیار شهروندان مشهدی قرار بگیرد

 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی