کد خبر : 85651
/ 07:24

ماجرای اتمام حکم امام‌جمعه مشهد

امام‌جمعه مشهد گفت: به‌تازگی در دیدار با مقام معظم رهبری به ایشان عرض کردم که با توجه به ده‌ساله بودن احکام ائمه جمعه، حکم بنده هم به اتمام رسیده است. ایشان لبخندی زدند و فرمودند که هنوز فرصت باقی است

ماجرای اتمام حکم امام‌جمعه مشهد

به گزارش شهرآراآنلاین،آیت‌ا... سید احمد علم‌الهدی روز گذشته در گردهمایی ائمه جمعه استان در مشهد اظهار کرد: بنده تنها امام‌جمعه‌ای در کشور هستم که مقام معظم رهبری حکم او را صادر کرده‌اند.
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان نیز در این مراسم تأکید کرد: ریالی از وجوهات مردمی از کشور که هیچ، حتی از استانی به استان دیگر منتقل نمی‌شود.
حبیب‌ا... آسوده با بیان اینکه امکان هیچ‌گونه دخل و تصرفی در صدقات مردمی وجود ندارد افزود: سال گذشته، مردم ۲۳ میلیارد تومان صدقات به کمیته امداد پرداخت کردند که در ١٠ سرفصل کاری هزینه شد.وی ادامه داد: اکنون بیش از ۴۰ هزار مددجو فاقد مسکن مناسب هستند و محل سکونت آن‌ها به مقاوم‌سازی نیاز دارد. کمیته امداد برای امسال ساخت پنج هزار مورد آن را متعهد شده است.
آسوده با بیان اینکه یکی از فعالیت‌های اساسی کمیته امداد توانمندسازی است افزود: سهمیه این نهاد در سال ٩٧ برای ایجاد اشتغال در روستاها به‌ منظور کاهش مهاجرت آن‌ها به شهرها پنج هزار طرح با تأمین ۱۲۶ میلیارد تومان اعتبار است.
وی ترویج فرهنگ انفاق و احسان را یکی از کارهایی برشمرد که ائمه جمعه می‌توانند در تحقق آن مؤثر واقع شوند.
حجت‌الاسلام‌والمسلمین کاظم لطفیان، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، هم در این جلسه گزارشی از برنامه‌های این نهاد ارائه کرد و گفت: ابلاغ برنامه‌های تبلیغی و فرهنگی از سوی این سازمان وحی منزل نیست و اگر کارآمدی لازم را نداشته باشد، با بهره‌گیری از نظرات ائمه جمعه، در راستای اصلاح آن‌ متناسب با اقتضائات شهرستانی اقدام خواهیم کرد. 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی