کد خبر : 85659
/ 08:00

١٧مرداد؛ شب قدر خبرنگاران

هم‌راستایی رسانه با کتاب در مسیر آگاهی‌بخشی به جامعه، زبان و رسالت مشترکی میان این دو حوزه به‌وجود آورده است. باتوجه‌به این موضوع و درمیان آمدوشد‌های روز خبرنگار، روز گذشته در شهرآرا میزبان مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی بودیم. او در بازدید از تحریریه روزنامه، ١٧مرداد را شب قدر خبرنگاران دانست و گفت که امیدواریم در این روزها مقدرات خوبی برای اصحاب رسانه رقم بخورد

١٧مرداد؛ شب قدر خبرنگاران

رنگیان-شهرآراآنلاین،حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌اکبر سبزیان در ادامه این را هم گفت که شهرآرا با وجود تمام مشکلات و مسائل در دوره جدید متحول شده است و امروز شاهد تغییرات محسوسی هستیم که این تحول نیز محصول کارِ جمعی خبرنگاران و مسئولان این روزنامه است.

او در ادامه با بیان اینکه امروز شهرآرا به روزنامه مردم مشهد تبدیل شده است، افزود: دغدغه‌ها، مشکلات و حرف مردم بیش از گذشته در این رسانه مورد توجه قرار می‌گیرد. همچنین در ٩ماه جدید، شهرآرا به نکات ریز موردنیاز مردم به‌ویژه نسل جوان توجه دوچندان داشته است.

سبزیان ضمیمه‌های کودک و نوجوان، جوان و بانوان شهرآرا را اتفاق مبارکی دانست که در دوره کوتاه مدیریتی جدید رقم خورده و با استقبال بسیار خوب شهروندان مشهدی هم رو‌به‌رو شده است.

او همچنین توجه به نیازهای جامعه و پرهیز از سیاست‌زدگی و اختلافات جریانی و جناحی را از موضوعاتی برشمرد که در دوره جدید انتشار روزنامه به‌صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

سبزیان با اشاره به شعار مشهد شهر کتاب، دانایی و زندگی، گفت که به‌منظور تحقق این شعار، همه به‌خصوص اصحاب رسانه باید توجه ویژه‌ای به حوزه کتاب و کتاب‌‌خوانی داشته باشند و همان‌گونه که تئاتر و سینما را ترویج می‌دهیم، باید برای ترویج حوزه کتاب و کتاب‌خوانی نیز کوشا باشیم.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با بیان اینکه کتاب آن‌گونه که می‌گویند مظلوم نیست، افزود: خوشبختانه نسبت‌به ١٠ یا ٢٠سال گذشته، کتابخانه‌ها از منظر کیفی و کمی رشد کرده‌اند، به‌طوری‌که امروز به غیر از کتابخانه‌های آستان قدس رضوی، ٢٠١کتابخانه و به بیان دیگر ٢٠١پایگاه ترویج آگاهی و دانایی داریم.

سبزیان با بیان اینکه در نهاد کتابخانه‌های عمومی هم مانند رسانه‌ها همواره به‌دنبال دانایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی از این طریق هستیم، خبرنگاران را سربازان و افسران جبهه دانایی دانست و بیان کرد: باتوجه‌به اینکه همه مشکلات با دانایی حل می‌شود، امیدواریم همان‌گونه که قلم خبرنگاران برای آگاهی می‌چرخد، به‌منظور ترویج کتاب و کتاب‌خوانی هم به حرکت درآید 
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی