کد خبر : 85670
/ 09:36
مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی:

سهم مشهد از بودجه زیارت بیشتر می شود

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی گفت: مستنداتی را ارائه کردیم که مشهد حجم بیشتری از مسافر و زائر را در تمام ایام سال و مناسبت‌های مختلف میزبانی می‌کند و مستحق اختصاص بودجه بیشتری است.

سهم  مشهد از بودجه زیارت بیشتر می شود

به گزارش شهرآراآنلاین به نقل از ایسنا،مهدی فروزان اظهار کرد: در بودجه 97 مبلغ 15 میلیارد تومان در قالب اعتبار زیارت به استان‌های قم، فارس و خراسان رضوی درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه هنوز بودجه زیارت ابلاغ نشده است، بیان کرد: این بودجه به صورت بخشنامه‌ای به مرور به فرمانداری‌ها ابلاغ و برای زیرساخت‌های حوزه زیارت و گردشگری هزینه می‌شود.

مدیرکل امور رفاهی زائران استانداری خراسان رضوی یادآور شد: رایزنی‌هایی انجام دادیم که سهم بیشتری از بودجه زیارت داشته باشیم و در این زمینه مستنداتی را ارائه کردیم که مشهد حجم بیشتری از مسافر و زائر را در تمام ایام سال و مناسبت‌های مختلف میزبانی می‌کند و مستحق اختصاص بودجه بیشتری است.

وی عنوان کرد: سال 94 بودجه زیارت داشتیم اما سال‌های 95 و 96 این بودجه اختصاص داده نشد و دولت امسال بعد از دوسال، بودجه زیارت را به استان‌های زیارتی اختصاص می‌‎دهد.

فروزان در پاسخ به این سوال که این بودجه صرف چه اموری خواهد شد، افزود: سند جامع کمی و کیفی زیارت دارای 825 پروژه است و این بودجه در قالب پروژه‌های مصوب سند جامع کمی و کیفی زیارت هزینه می‌شود 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی