کد خبر : 85671
/ 10:17

تزریق« امید و زندگی» به چرخه ورزش مشهد

یک مجموعه ورزشی مجهز امروز با حضور وزیر ورزش افتتاح می‌شود تا تعداد مجموعه‌های شهرداری به عدد 38 برسد

تزریق« امید و زندگی» به چرخه ورزش مشهد

شهرآراآنلاین، مجموعه ورزشی امید و زندگی امروز با حضور وزیر ورزش‌وجوانان افتتاح می‌شود. این مجموعه که در منطقه سیدرضی قرار دارد، یکی از مجموعه‌های مجهز ورزشی شهر است و با امکانات مختلف و گوناگونی که دارد، می‌تواند نیازهای ورزشکاران این نقطه از شهر را تأمین کند. «امید‌وزندگی»، سی‌وهشتمین مجموعه ورزشی سرپوشیده شهرداری است که به تعداد مجموعه‌های فعال قبلی اضافه خواهد شد، این درحالی است که شهرداری علاوه‌بر این مجموعه‌ها 160زمین روباز ورزشی در مناطق مختلف شهر دارد و  501بوستان سطح شهر نیز مجهز به ایستگاه‌های بدن‌سازی شده‌اند.

مختصات مجموعه امید و زندگی

مجموعه‌ای که امروز افتتاح می‌شود، حدود دو هکتار مساحت دارد. کار ساخت این مجموعه ورزشی از سال94 شروع شده و اعتبار صرف‌شده برای راه‌اندازی آن، 7میلیاردو500میلیون تومان بوده است. بودجه صرف‌شده برای این سالن سرپوشیده چندمنظوره بیش از 6میلیارد است که شامل سالن توپی(والیبال، بسکتبال) به متراژ 1000مترمربع، سالن وزنه به متراژ 300مترمربع، سالن اسپینینگ به متراژ 100مترمربع، سالن تشکی به متراژ 250مترمربع و سالن تی‌‌آرایکس(TRX) به متراژ 150مترمربع است. این مجموعه که نمای متفاوت و زیبایی هم دارد، علاوه‌بر این‌ها فضای اداری، رختکن، سرویس بهداشتی، کافی‌شاپ، آب‌نما، سالن اسکواش، دو زمین تنیس خاکی، زمین اسکیت نمایشی، زمین پینت بال ، پیست کارتینگ ،پیست دوچرخه سواری تفریحی،میزهای پینگ پنگ و شطرنج و پارکینگ اختصاصی است. همچنین قرار است در آینده نزدیک این مجموعه به سالن بیلیارد،پیست دوچرخه بی ام ایکس، دیواره صخره نوردی وزمین  فوتبال چمن مصنوعی است.

توسعه و توزیع اماکن ورزشی در مناطق

توسعه فضا‌های ورزشی به‌منظور افزایش شادی و نشاط دربین شهروندان همواره مورد توجه مدیریت شهری مشهد قرار داشته است و در این راستا همواره پروژه‌های مختلف ورزشی نیز در نقاط مختلف شهر یا به بهره‌برداری رسیده است یا با سرعت هرچه تمام‌تر کار ساختشان درحال اتمام است.

معاون سلامت و تربیت‌بدنی شهرداری مشهد تأمین نیازهای ورزشی و ترویج ورزش به‌ویژه ورزش همگانی را در اولویت کاری شهرداری خواند و با اشاره به پراکندگی زمین‌های ورزشی روباز و مجموعه‌های سرپوشیده در سطح مشهد گفت: درحال‌حاضر 37مجموعه ورزشی سرپوشیده همگانی در مناطق4، 5، 6، 7، 9، 10، 11، 12 و ثامن وجود دارد که فضاهای موجود به امکانات و تجهیزاتی ازقبیل سالن‌ توپی، آلاچیق، سالن رزمی، سالن بدن‌سازی، سایت پینگ‌پنگ و فوتبال‌دستی، سالن دارت، سالن باستانی و تنیس روی‌ میز مجهز است.

این مجموعه‌ها  با حداقل هزینه دراختیار شهروندان مشهدی قرار می‌گیرد. حسن نوری با تأکید بر اینکه شهرداری برای شهروندان حاشیه شهر و مناطق محروم که توان مالی استفاده از کلاس‌های بخش خصوصی را ندارند، تدابیر ویژه‌ای اندیشیده است، اظهار کرد: شهرداری تلاش ویژه‌ای را به‌منظور توسعه اماکن و سالن‌های ورزشی سرپوشیده و روباز در این مناطق انجام داده است که 160زمین روباز ورزشی در سطح شهر گویای این مطلب است. به‌گفته وی، سه زمین ورزشی روباز در منطقه1 در محله‌های بهشت و آبکوه، 20زمین ورزشی روباز در منطقه2 در محله‌های شفا، مطهری، فرامرزعباسی، کوی‌امیرالمؤمنین، پردیس، سمزقند، حجت، بهاران، نوده، ابوطالب و فدک، هفت زمین ورزشی روباز در‌ منطقه3 در محله‌های رسالت، خواجه‌ربیع، فاطمیه، مهرگان، طبرسی‌شمالی و بلال، 13زمین ورزشی روباز در منطقه4 در محله‌های ابوذر، پنجتن، وحید و تلگرد و 15زمین ورزشی روباز در منطقه5 در محله‌های مهرآباد، سجادیه، ثامن، امیرالمؤمنین، مهرآباد، رضاییه، حسین‌آباد و مهدی‌آباد قرار دارد. نوری خاطرنشان کرد: در همین راستا سهم منطقه6 تعداد 16زمین ورزشی روباز در محله‌های کشاورز، محمدآباد، شهرک باهنر، شیرین، مصطفی خمینی، کارمندان اول و امیرآباد، 12زمین ورزشی روباز در منطقه7 در محله‌های سیدی، طرق، ابوذر، عسکریه، انقلاب، عنصری، کوی پلیس، المهدی و ایمان، چهار زمین ورزشی روباز در منطقه8 در محله‌های کوهسنگی و بهشتی، 22زمین ورزشی روباز در منطقه9 در محله‌های چهارچشمه، سرافرازان، رضاشهر، حافظ، هنرستان، نیروهوایی، بهارستان، کوثر، اقبال و شهرآرا، 26زمین ورزشی روباز در منطقه10 در محله‌های لشکر، امامیه، رسالت، استادیوسفی، ایثارگران، فرهنگیان، شاهد، حجاب، خاتم‌الانبیا، امام‌هادی و ولی‌عصر، 12زمین ورزشی روباز در منطقه11 در محله‌های آزادشهر، تربیت، دانشجو، شریف و شهیدرضوی، شش زمین ورزشی روباز در منطقه12 در محله‌های الهیه و جاهدشهر و بالاخره چهار زمین ورزشی روباز در منطقه ثامن و در محله‌های عیدگاه است.

 
کلیدواژه ها
اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی تصویـر امنـیتی